لیفت صورت

لیفت صورت با جراحی یا بدون جراحی

زمانی که صورت شروع به نشان دادن علائم پیری و بالا رفتن سن و سال می کند، برخی افراد قصد انجام جراحی لیفت صورت دارند تا بتوانند جوانی خود را بازیابند. با این حال در دنیای جراحی پلاستیک که در دهه اخیر در حال تغییرات بسیاری است، به دلیل فیلر ها و دیگر مواد تزریقی به پوست، شاهد استفاده کمتر از روش های جراحی بوده ایم. این بدین معناست که برخی بیماران نیاز به جراحی لیفت صورت سنتی ندارند. بنابراین نیازی به ایجاد برش در اطراف خط رویش مو و عقب کشیدن ماهیچه های صورت نیست.

حال سوالی که مطرح است این است که فرد چگونه بفهمد که کدام شیوه لیفت صورت برای وی مناسب است. همچنین چه نتیجه ای را می توان انتظار داشت؟ در ادامه به توضیحاتی درباره هر دو روش می پردازیم.

جراحی لیفت صورت با روش سنتی

لیفت صورت با جراحی احتمالاً شناخته شده ترین روش لیفت صورت است که چندین دهه است که از این روش استفاده می شود. این روش لیفت با بالا کشیدن پوست و ماهیچه های ناحیه صورت و گردن به بهبود ظاهر خط فک کمک می کند و در جوانسازی تاثیر چشمگیری دارد. جراح پلاستیک می تواند با عقب کشیدن پوست ناحیه صورت ، به کاهش شل شدن ماهیچه ها و کاهش چین و چروک صورت کمک کند. همچنین پوست اضافی صورت بریده می شود تا ظاهری جوان تر و شاداب تر برای صورت ایجاد شود.

لیفت

برخی از جراحان پلاستیک از جراحی لیفت صورت به روش اندوسکوپی استفاده می کنند. این روش از وسیله های تکنولوژیکال برای کاهش نیاز به ایجاد برش بر روی صورت کمک می گیرد و در نتیجه روشی است که درد کمتری دارد. بیماران در شرایط زیر روش جراحی لیفت صورت به شیوه سنتی را در پیش می گیرند:

  • پوست شل و افتاده در ناحیه خط فک
  • چین و چروک های زیاد و عمیق در ناحیه صورت
  • شل شدن و افتادگی چشم ها
  • شل شدن عضلات صورت

لیفت صورت به روش غیر تهاجمی

بیماران جوان تر که نیازی به انجام جراحی لیفت صورت ندارند، می توانند لیفت صورت به روش غیر تهاجمی را به کار ببرند و ظاهر جوان تر و بهتر برای صورت پیدا کنند. در این روش نیازی به ایجاد برش و بخیه زدن و بیهوشی نیست. روش لیفت صورت بدون جراحی، از فیلرهای پوستی برای تزریق به صورت کمک می گیرد تا خط فک را کانتور کرده و حجم مناسبی به گونه ها داده شود. به این ترتیب حجم از دست رفته گونه ها باز می گردد و ناحیه فک تناسب بهتری پیدا می کند. به این ترتیب چین و چروک ها و خطوط ریز از بین می روند و چهره جوان تر می شود.

نتیجه این روش بین یک تا دو سال تداوم می یابد. البته مدت ماندگاری آن بستگی به نوع فیلر مورد استفاده دارد. برخی فیلر ها ماندگاری بیشتر و برخی ماندگاری کمتری دارند.

بیمارانی که قصد دارند جراحی لیفت صورت بدون جراحی و غیر تهاجمی را انجام دهند، معمولاً علائم زیر را دارند:

  • از دست دادن حجم گونه ها
  • خطوط ریز و چین و چروک
  • استخوان فک نیاز به متناسب سازی بیشتری دارد

در صورتی که فکر می کنید جراحی لیفت صورت یا لیفت صورت به روش غیر جراحی برای شما مناسب است و به هدفی که دارید شما را می رساند، حتماً با یک متخصص جراح پلاستیک و زیبایی که عضو انجام جراحان پلاستیک و زیبایی ایران است مشورت کنید و مشاوره لازم را بگیرید. لیست پزشکان عضو انجمن را می توانید در همین سایت بیابید.

منبع : https://www.plasticsurgery.org/news/blog/traditional-facelift-vs-noninvasive-facelift

مطالب مرتبط

جراحی بینی

جراحی بینی از اولین و متداول ترین عمل هایی زیبایی

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد