Langauge - زبان
ENGLISH زبان عربی زبان فارسی
لیفت ابرو | بالا کشیدن ابرو | ماندگاری لیفت ابرو | لیفت ابرو با نخ | درمان افتادگی ابرو

لیفت ابرو

کشیدن ابرو (لیفت ابرو)

گام نخست: انتخاب جراح قابل اعتماد

جراحی پلاستیک خواه به منظور زیبایی یا با هدف بازسازی، نیازمند انتخاب‌های فراوانی است. نخستین و مهمترین آن‌ها، انتخاب یک جراح قابل اعتماد است. یکی از بهترین شاخص‌های آموزش یک پزشک، دارا بودن دانشنامه بورد است. از جراح خود در مورد داشتن دانشنامه بورد جراحی پلاستیک سوال نمایید، چراکه این دانشنامه تنها مدرکی است که نمایانگر صلاحیت فرد برای انجام جراحی پلاستیک صورت و تمامی نواحی بدن است.

یک فوق تخصص جراحی پلاستیک برای اخذ دانشنامه بورد باید استانداردهای ذیل را دارا باشد:

 • فارغ‌التحصیل یک دانشکده پزشکی تائید شده باشد.
 • پس از پایان دانشکده پزشکی، حداقل به مدت چهار سال آموزش جراحی عمومی را گذرانده و پس از آن، سه سال دوره دستیاری فوق تخصص جراحی پلاستیک را گذرانده باشد.
 • در تمام آزمون‌های کتبی و شفاهی مربوطه، موفق شده باشد.

اعضای رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران باید:

 • فارغ التحصیل رشته جراحی پلاستیک از یکی از دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی باشند.
 • سالانه دوره‌های بازآموزی جراحی پلاستیک را گذرانده باشند.
 • اقدام به انجام اعمال جراحی در مراکز درمانی مجاز و تائید شده نمایند.
 • اصول و موازین علمی و قانونی را رعایت کرده و از منشور اخلاقی انجمن پیروی نمایند.

زیبایی برای زندگی

ظاهر خود را با بالا کشیدن ابرو بهبود بخشید.
اگر شما از چروک‌های اطراف ابرو و پیشانی و دیگر علائم افزایش سن احساس ناراحتی می‌کنید، لیفت ابرو می‌تواند برای شما مفید باشد.

لیفت ابرو

 • چروک‌های پوستی ناحیه پیشانی، پل بینی و بین چشم‌ها را کاهش می‌دهد.
 • باعث بهبود خط اخم و چروک عمودی بین دو ابرو می‌شود.
 • ابروی پایین یا افتاده را که روی پلک فوقانی را پوشانده، به وضعیت طبیعی باز می‌گرداند.
 • ابرو را بالا برده و وضعیت جوان و هوشیارتری به بیمار می‌دهد.

اعمال جوان سازی که معمولا همراه با لیفت ابرو انجام می‌شوند شامل موارد زیر هستند:

 • عمل پلک جهت جوان سازی پلک‌های مسن.
 • لیفت صورت جهت اصلاح تغییرات سن در قسمت میانی و تحتانی صورت و گردن.
 • روش‌های بازسازی پوست.

لیفت و بالا کشیدن پیشانی و ابرو بدون جراحی

با پیرو شل شدن پوست پیشانی، ابروها به سمت پایین افتاده و زیبایی و قوس جوانی خود را از دست می‌دهند. ابروها ممکن است که روی چشم افتاده و باعث تغییرات نامطلوبی روی پلک بالایی شوند. وقتی که عمل لیفت غیرجراحی ابرو که به بالا کشیدن پیشانی ( لیفت پیشانی )هم شناخته می‌شود انجام می‌شود، ابروها بالا کشیده می‌شود تا جوان‌تر به نظر برسند. لیفت ابرو یک عمل غیرتهاجمی، بدون خطرات احتمالی و بدون نیاز به بستری شدن است.

لیفت غیرجراحی(غیر تهاجمی) ابرو چیست؟

لیفت ابرو به صورت غیر جراحی یک عمل زیبایی بوده که از طریق آن ابروهای دارای افتادگی به وسیله   تزریق بوتاکس، تزریق ژل یا لیفت با نخ  بالا کشیده می‌شود. عدم تقارن‌های جزئی ابروها هم با این روش درمانی به خوبی برطرف می‌شود.

درمان چگونه انجام می‌شود؟

با افزایش سن، پوست شروع به شل شدن می‌کند و حالت ارتجاعی، زیبایی و جوانی خود را از دست می‌دهد. این تغییرات مرتبط با افزایش سن باعث می‌شود که پوست در ناحیه اطراف ابروها حالت افتادگی پیدا کند و ابروها از محل جوانی خود جابجا شوند. پوست شل‌شده باعث شکل‌گیری چین و چروک در پیشانی شده و افتادگی ابروها هم باعث می‌شود تا شما پیر، خسته و حتی عصبانی و خشمگین به نظر برسید.

لیفت غیرجراحی ابرو با تزریق بوتاکس به عضلاتی که ابروها را بالا نگه می‌دارند اجازه می‌دهد که آزادانه و بدون مانع کار خود را انجام دهند در حالی که عمل غیرجراحی تزریق ژل باعث بازگرداندن حجم از دست رفته پوست می‌شود و بالا بردن با نخ هم به جابجایی ابروها و پیشانی کمک می‌کند. همه این عمل‌ها برای دستیابی به ظاهری جوان، ظریف و طبیعی انجام می‌شوند. البه با ترکیب تزریق ژل و بوتاکس نتایج مطلوب‌تری از جوانسازی پیشانی حاصل می‌شود.

برای انجام این عمل‌ها نیازی به بیهوشی نیست و فقط محل تحت درمان به وسیله کرم‌های بی‌حس کننده بی‌حس می‌شوند. سپس تزریق بوتاکس یا تزریق ژل در محل مورد درمان به وسیله چند تزریق کوچک پشت سر هم انجام می‌شوند.

مزایای انجام درمان غیرجراحی لیفت ابرو

ابروهای افتاده می‌تواند باعث ایجاد احساس پیری، خستگی یا خشم شود. با بالا کشیدن ابروها به کمک عمل غیرجراحی لیفت ابرو ظاهر شما آرام‌تر، جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد. این عمل به سرعت و بدون درد انجام می‌شود و شما نیازی به گرفتن مرخصی برای انجام آن ندارید در حالی که در روش‌های سنتی بالا بردن ابرو شما باید حدود یک هفته مرخصی کاری می‌گرفتید.

چه کسانی باید تحت عمل غیرجراحی لیفت ابرو قرار گیرند؟

انجام این عمل برای افرادی که ابروهای آنها به تازگی شروع به افتادن کرده است یا افرادی که به دنبال انجام یک لیفت ظریف هستند می‌تواند ایده‌آل باشد. همچنین انجام این عمل برای افرادی که تمایل به رفتن زیر تیغ جراحی ندارند یا شرایط مناسب برای انجام عمل‌های جراحی را ندارند نیز می‌تواند انجام شود.

لطفاً در خلال جلسه مشاوره اطلاعات کاملی از وضعیت پزشکی خود به پزشک داده و به او بگویید که از انجام این عمل چه انتظاری دارید.

شما باید یک هفته قبل از عمل از مصرف داروهای ضدانعقاد خون، مقادیر زیاد ویتامین E، داروهای حاوی آسپیرین و ایبوپروفن خودداری کنید. لطفاً قبل از قطع مصرف داروهای خود حتماً با پزشک مشورت کنید.

شما همچنین باید از دو روز قبل از انجام عمل غیرجراحی لیفت ابرو از استعمال دخانیات پرهیز کنید.

انواع مختلف عمل‌های غیرجراحی لیفت ابرو

دو گروه از عضلات، تعیین کننده محل ابروها هستند. یک گروه از عضلات ابروها را به سمت پایین می‌کشند و یک گروه عضلات وظیفه دارند که ابروها را بالا نگه‌دارند.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس که یک پروتئین شل کننده طبیعی و خالص است باعث شل شدن موقتی عضلات می‌شود. مزایای لیفت ابرو با سم شل کننده (فلج کننده) در گروهی از عضلات که وظیفه پایین کشیدن ابروها را دارند تزریق می‌شود ، حاصل میگردد. با این کار عضلاتی که وظیفه بالا کشیدن ابرو را دارند ، می‌توانند آزادانه و بدون مانع این کار را انجام داده و ظاهری طبیعی به ابروها بدهند.هزینه بوتاکس ابرو و پیشانی بسته به میزان ژل تزریقی در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

تزریق ژل

اسید هیالورانیک باعث افزایش حجم زیر پوست می‌شود. با افزایش سن، ا زمیزان اسید هیالورانیک در بدن کاسته می‌شود. ژل حاوی موادی است که باعث افزایش حجم و آب (هیدراسیون) زیر پوست می‌شود.

برای بالا کشیدن ابرو در عمل غیرجراحی تزریق ژل، از ژل‌های حاوی مواد بازگردانده حجم پوست استفاده می‌شود که پوست را بالا کشیده و ابروها را در محل طبیعی و جوانی خود باز می‌گردانند.

لیفت با نخ

در هنگام لیفت با نخ، از نخ‌های نازک PDO که در زیر پوست پیشانی و ابروها قرار داده می‌شوند استفاده می‌شود. با این کار لیفت ظریفی در ناحیه تحت درمان انجام می‌شود که باعث جوان‌تر به نظر رسیدن پوست آن منطقه می‌شود.

مراقبت‌های پس از درمان

مراقبت‌های خاصی پس از این عمل نیاز نیست. ممکن است کبودی و تورم خفیفی در ناحیه درمان شده ایجاد شود که با داروهای ضدتورم و ضدکبودی بهبود می‌یابد.

عوارض جانبی

ممکن است عوارض جانبی معمول پس از عمل نظیر تورم و قرمزی پوست ایجاد شود که به راحتی با استفاده از یخ و برخی داروها قابل درمان است.

نتایج

در درجه اول، نتایج طبیعی به نظر می‌رسد. ظاهر شما کمتر خسته به نطر رسیده و پیشانی شما شاداب‌تر می‌شود. با این جوانسازی، تمام احساسات و هیجانات شما زنده می‌شود. اثربخشی درمان به ماهیت درمان بستگی دارد. نتایج حاصل از عمل غیرجراحی تزریق بوتاکس برای مدت حدود چهار ماه در صورت باقی می‌ماند در حالی که نتایج حاصل از تزریق ژل برای مدت یک تا دو سال باقی خواهد ماند. نتایج حاصل از بالا کشیدن با نخ هم تا چهار سال دوام خواهد داشت.

آیا این عمل برای من مناسب است؟

لیفت ابرو یک عمل کاملا مشخص است ولی باید آن را برای خود انجام دهید و نباید آن را به خواست فردی دیگر یا جهت رسیدن به یک چهره ایده‌آل انجام داد. لیفت ابرو یک انتخاب مناسب برای شما است اگر:

 • از لحاظ فیزیکی سالم باشید.
 • سیگار نکشید.
 • یک چشم انداز مثبت و خاص و نیز اهداف واقع بینانه‌ای جهت بهبود ظاهر خود داشته باشید.

هنگام مشاوره باید چه انتظاری داشته باشید؟

میزان موفقیت و بی خطری لیفت ابرو تا حد زیادی به صداقت و روراستی شما هنگام مشاوره بستگی دارد. سوالات زیادی در رابطه با سلامت، خواسته‌ها و سبک زندگی شما پرسیده خواهد شد.

جهت پاسخگویی به موارد زیر آماده باشید:

 • چرا شما می‌خواهید جراحی شوید، انتظارات و توقعات شما از نتیجه آن چیست؟
 • وضعیت سلامت، حساسیت دارویی و درمان‌های دارویی.
 • داروها، ویتامین‌ها، مکمل‌های گیاهی، الکل، سیگار و مواد مخدری که در حال حاضر مصرف می‌کنید.
 • سابقه اعمال جراحی قبلی.

جراح شما ممکن است که:

 • وضعیت فعلی و سابق سلامتی شما و ریسک فاکتورها را بررسی کند.
 • انتخاب‌های دیگر جهت لیفت ابرو و صورت و جوانسازی صورت را با شما به بحث بگذارد.
 • اعضای مختلف صورت شما را معاینه و اندازه‌گیری کند.
 • جهت پرونده پزشکی، از شما عکس بگیرد.
 • در رابطه با انتخاب‌های دیگر بحث کرده و یک دوره درمانی مناسب را پیشنهاد دهد.
 • در رابطه با نتیجه عمل و خطرات و عوارض احتمالی آن بحث کند.

آماده شدن برای جراحی

ممکن است قبل از جراحی از شما خواسته شود تا:

 • آزمایش دهید و بررسی پزشکی شوید.
 • داروهای خاصی را مصرف کرده یا داروهای مصرفی خود را تنظیم کنید.
 • جهت بهبود نتیجه جراحی، سیگار نکشید.
 • از مصرف آسپرین، برخی داروهای ضد التهابی و مکمل‌های گیاهی که باعث افزایش خونریزی می‌شوند، خودداری کنید.

دستورات خاصی که می‌گیرید باید پاسخگوی موارد زیر باشد:

 • روز عمل جراحی چه کنید؟
 • استفاده از بیهوشی در عمل جراحی شما.
 • مراقبت‌های بعد از عمل و پیگیری بعدی آن.

جراح پلاستیک شما در رابطه با محل انجام عمل جراحی با شما صحبت می‌کند. لیفت ابرو می‌تواند در یک مطب مورد تایید و مجهز، مرکز جراحی سرپایی یا بیمارستان صورت گیرد.

شما به کمک احتیاج دارید.

اگر عمل به صورت سرپایی انجام می‌شود، مطمئن شوید که کسی همراه شما است که شما را برساند و برگرداند و حداقل یک شب پس از عمل در کنارتان باشد.

مراحل عمل جراحی

داروها جهت راحتی شما هنگام عمل جراحی استفاده می‌شوند. روش انتخابی شامل آرام بخش داخل وریدی و بیهوشی عمومی است. پزشک شما، بهترین روش را به شما پیشنهاد می‌دهد.

لیفت ابرو ممکن است به روش آندوسکوپیک (دستگاه جراحی ویدیویی) یک لوله باریک با یک لامپ در انتها که به یک دوربین کوچک ویدئویی وصل شده است وتصاویر به طور مستقیم از یک مانیتور (تلویزیون) مشاهده می شودو کارگذاری دستگاه‌های مخصوص از طریق برش‌های کوچک در خط رویش مو صورت گیرد. این روش اجازه می‌دهد تا بافت و عضله در زیر پوست به وضعیت مناسب برگشت داده شود، محل آن تغییر داده شود یا برداشته شود و سطح قابل دید چین‌ها و خطوط قابل مشاهده پوستی در پیشانی اصلاح شود.

روش اندوسکوپیک:

اصلاح یک ابروی پایین و آویزان ممکن است با یا بدون روش آندوسکوپیک و با ایجاد برش در شقیقه‌ها و پوست سر صورت گیرد. این روش ممکن است همراه با انسزیون مخفی در چین‌های طبیعی پلک فوقانی جهت از بین بردن خط اخم بین ابروها که بالای پل بینی یا روی آن است، انجام شود.(این روش در حال حاضرکمتر استفاه می شود.)

یک روش جایگزین لیفت ابرو، روش کرونال (تاجی شکل) است. لیفت ابرو به روش کرونال با صرف وقت بیشتر، برخی نواحی خاص در پیشانی را اصلاح می‌کند. در این روش، انسزیون (برش)در بالای سر از گوش تا گوش داده می‌شود و پیشانی لیفت شده و پوست اضافی از پوست سر برداشته می‌شود. زمان بهبود آن معمولا از زمان بهبود روش آندوسکوپیک بیشتر است.

روش سوم روش تمپورال لیفت ابرواست که در این روش برش عقب تر از ناحیه رویش موها در ناحیه گیجگاهی انجام مشود که درنتیجه ان قسمت بیرونی ابروها بالا برده میشود .اغلب یک جفت برش ثانویه در قسمت بالای پلک برای درمان خطوط اخم بین ابروها ایجاد می شود.بالابردن قسمت داخلی ابروها باعث بازتر شدن چشم ها وبه ظاهر صورت حالت شاداب تری می دهد.

انسزیون لیفت ابرو به طور معمول به روش‌های زیر بسته می‌شود:

 • بخیه‌های قابل جذب یا برداشتنی
 • چسب‌های پوستی
 • نوار چسب‌های جراحی
 • کلیپس‌های مخصوص

ابروها با کمک موارد زیر، بالا نگاه داشته می‌شوند:

 • بخیه دائمی.
 • پیچ‌های کوچک جراحی.
 • دستگاه‌های مخصوص و قابل جذب که در ناحیه شقیقه‌ها کار گذاشته می‌شوند.

حقایق مهم در رابطه با ایمنی و خطرات لیفت ابرو

تصمیم گیری در رابطه با عمل جراحی لیفت ابرو کاملا مشخص است و شما باید در نظر بگیرید که آیا فواید آن با اهداف شما قابل دسترسی بوده یا ریسک و عوارض آن قابل قبول است. جراح پلاستیک شما یا همکاران او، به طور کامل خطرات همراه با عمل را به شما گوشزد می‌کنند. از شما خواسته می‌شود رضایت نامه‌ای را مبنی بر اینکه به طور کامل از عمل جراحی، روش‌های جایگزین و ریسک و عوارض احتمالی آن آگاه شده‌اید، امضاء کنید.

عوارض عمل شامل موارد زیر است:

 • اختلالات پلک شامل قرارگیری غیر طبیعی پلک فوقانی (افتادگی پلک)، پوست شل پلک و شلی غیر طبیعی پلک تحتانی (اکتروپیون) که می‌تواند همزمان با آویزان شدن پوست پیشانی و پلک باشد. جراحی لیفت پلک این مشکلات را اصلاح نمی‌کند و این اختلالات نیاز به جراحی اضافی جهت ترمیم آن‌ها دارد.
 • جمع شدن مایع.
 • درد که ممکن است مقاوم باشد.
 • نامنظمی حدود پوستی.
 • تغییر رنگ پوست و تورم.
 • بخیه‌ها ممکن است خود به خود به سطح پوست برسند، قابل دیدن باشند و باعث التهاب شوند که نیاز به برداشتن دارند.
 • احتمال نیاز به جراحی تکمیلی.
 • جای زخم نامطلوب.
 • خونریزی (هماتوم).
 • عفونت.
 • جوش نخوردن محل زخم.
 • عوارض بیهوشی.
 • لخته‌های خون.
 • از دست دادن مو در نواحی برش پوستی که قابل اصلاح است.
 • بالا رفتن خط رویش مو.
 • آسیب عصب صورت با ضعف و فلجی عضلات صورت.
 • عدم تقارن صورت.
 • بی حسی یا دیگر تغییرات در حس پوست و خارش شدید.
 • تحریک یا خشکی چشم.

ملاحظه خاص در رابطه با مصرف چسب‌های فیبرینی (چسب‌های بافتی)

چسب‌های فیبرینی (ساخته شده از فرآورده‌های خونی اضافی که جهت غیر فعال کردن انتقال ویروس، حرارت دیده است) جهت نگه داشتن لایه‌های بافتی در کنار هم به منظور کاهش کبودی بعد از جراحی، بکار می‌روند. این محصول با دقت فراوان، از خون افراد غربالگری شده برای هپاتیت، سیفلیس و ویروس نقص ایمنی (HIV) تهیه شده است. این محصول، سال‌ها به طور قابل اطمینان در جراحی‌های قلب و عروق و عمومی بکار رفته است. به نظر می‌رسد که چسب‌های فیبرینی جهت کاهش خونریزی جراحی و نگاه داشتن لایه‌های بافتی در کنار یکدیگر موثر باشند.

حتما سوال کنید.

خیلی مهم است که از جراح پلاستیک خود سوالاتتان را بپرسید. داشتن اضطراب که می‌تواند به جهت هیجانی که نسبت به چهره جدید آینده خود دارید یا به جهت استرس مختصر قبل از عمل باشد، امری طبیعی است. از بحث کردن درباره این احساسات خود با پزشکتان خجالت نکشید.

چه موقع به خانه بر می‌گردید؟

اگر شما تنگی نفس، درد قفسه سینه یا تپش غیر عادی قلب داشتید، باید بلافاصله تحت مراقبت پزشکی قرار گیرید. اگر هر یک از این علائم را داشته باشید ممکن است نیاز به بستری شدن و درمان‌های اضافی باشد.

مراقب باشید.

پیگیری دستورالعمل پزشک، کلید موفقیت جراحی شماست. بسیار مهم است که انسزیون‌های (برش‌های) جراحی در دوران التیام، تحت تاثیر نیروهای اضافی، مالش یا حرکت اضافی نباشند. پزشک شما دستورات لازم جهت مراقبت از خودتان را می‌دهد.

دوره بهبودی

وقتی عمل شما تمام شود ممکن است پیشانی شما را چسب زده و سر شما را با یک بانداژ شل جهت کاهش تورم و کبودی ببندند. همچنین ممکن است یک لوله نازک جهت خارج کردن خون و مایعات که زیر پوست جمع می‌شود، کار گذاشته شود.

به شما دستورالعمل‌های خاصی داده می‌شود که شامل موارد زیر هستند:

 • چگونه از محل جراحی مراقبت کنید.
 • چگونه داروهای خوراکی یا موضعی را جهت تسریع التیام زخم و جلوگیری از عفونت، مصرف کنید.
 • چه هنگام جهت پیگیری مراجعه نمایید.

حتما از جراح خود درباره دوره بهبودی و انتظارات خود سوال کنید:

 • پس از انجام جراحی من را به کجا می‌برند؟
 • پس از جراحی به من چه دارویی می‌دهند یا چه دارویی برای من تجویز می‌کنند؟
 • آیا پس از جراحی، پانسمان یا بانداژ دارم، چه موقع باید آن‌ها را بردارم؟
 • آیا بخیه‌ها برداشتنی هستند، چه موقع باید کشیده شوند؟
 • چه موقع می‌توانم فعالیت نرمال و ورزش کردن را شروع کنم؟
 • آیا رژیم غذایی خاصی دارم؟
 • چه موقع باید جهت مراقبت و پیگیری مراجعه کنم؟

نتایج، طولانی اثر خواهند بود.

بهبود اولیه زخم ۶ تا ۱۰ روز طول می‌کشد. پس از آن، سوچورها (بخیه‌ها) و کلیپس‌ها برداشته می‌شوند و شما قادر خواهید بود که به فعالیت و زندگی روزانه خود برگردید. مواد آرایشی می‌تواند کبودی‌های باقی مانده را محو و نامشخص کند.
التیام زخم برای چندین هفته ادامه دارد تا تورم فروکش کند و خطوط برش شکل گرفته و محو شوند. برای بهبود کامل ممکن است چندین ماه وقت لازم باشد.
مراقبت تمام العمر در مقابل تابش نور خورشید، به حفظ ظاهر جوان شده شما با به حداقل رساندن پیری پوست در اثر تابش نور آفتاب و صدمه پوستی، کمک می‌کند. علاوه بر آن، داشتن یک سبک زندگی سالم به طولانی‌تر شدن نتایج ظاهر جوان شده و شاداب شما، کمک می‌کند.

جراحی لیفت ابرو چقدر هزینه دارد؟

هزینه در اعمال جراحی الکتیو (غیر اورژانس) همیشه یک نکته قابل ملاحظه است. هزینه عمل‌های لیفت ابرو می‌توانند بسیار متفاوت باشند. هزینه یک جراح بر اساس تجربه او، روش عمل و محل جغرافیایی مطب متغیر است. خیلی از جراحان پلاستیک به بیماران، برنامه‌ریزی‌های مالی را پیشنهاد می‌کنند. پس حتما در این مورد، از آن‌ها سوال کنید.

هزینه ممکن است شامل موارد زیر باشد:

Call Now Button
FA_IR