Langauge - زبان
ENGLISH زبان عربی زبان فارسی
سوالات متداول در رابطه با جراحی پلاستیک | سوالات متداول در رابطه با جراحی بینی

سوالات متداول

می‌دونم در یک نگاه می‌شه گفت که اصولا رینوپلاستی در حیطه تخصص جراحان پلاستیکه، از سوی دیگر متخصصین ENT هایی رو می‌بینیم که تا الان هزاران عمل رو انجام دادن و تجربه فراوانی در این خصوص پیدا کردن و با بررسی بیمارهاشون نمی‌تونیم ایرادی بهشون بگیریم.

حالا این سوال مطرح می‌شه که یک متخصص ENT در حین عمل رینوپلاستی چه ارجحیتی بر جراح پلاستیک داره و بالعکس. آیا این ارجحیت با عوارض پس از عمل در ارتباطه؟

قبل از عمل جراحی راجع به پزشک مورد نظر خود تحقیق نمایید و به هر پزشکی که اعتماد کامل دارید آن پزشک می‌تواند عمل جراحی شما را انجام دهد (فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی یا متخصص ENT) ولی باید پزشکی این عمل را انجام دهد که در صورت بروز عارضه از عهده اصلاح عارضه برآید.

۱- جراحانی که سه سال آموزش‌های گوناگون در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی را گذرانده باشند دارای فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و نیز عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران باشند.

۲- درمان غیر جراحی آن بعد از یک ماهگی و درمان جراحی آن پس از ۶ ماهگی انجام می‌شود و اگر عمل به خوبی انجام شده باشد نیاز به عمل جراحی مجدد ندارد و برای کودکانی که نیاز به عمل مجدد دارند سن ۶ تا ۷ سالگی توصیه می‌شود.

۳- نمی‌توان ۲ خط را ایجاد کرد ولی در موقع جراحی اولیه باید توجه شود که این خطوط از بین نرود. در صورتی که این عمل جراحی با از بین رفتن خطوط همراه باشد امکان بهتر شدن آن وجود دارد.

لطفا به بخش پیدا کردن جراح پلاستیک موجود در سایت مراجعه نمایید (آدرس و شماره تماس جراحان پلاستیک و زیبایی ایران را می‌توانید در این قسمت مشاهده نمایید).

انتخاب پزشک به عهده شماست لطفا برای این کار وقت بگذارید، نزد چند پزشک مراجعه نمایید، نظرات آنان را در خصوص نتیجه بعد از عملتان دریافت کنید و در نهایت نزد پزشکی که اعتماد پیدا نمودید عملتان را انجام دهید و مطمئن باشید که نتیجه خوبی را خواهید گرفت.

عمل افتادگی پلک توصیه نمی‌شود ولی بالا کشیدن ابرو را می‌توانید انجام دهید که بوتاکس برای این کار معمولا توصیه می‌شود.

حداقل بایستی یکی دو سال از زمان زایمان شما گذشته باشد و اگر هم انجام دهید نمی‌توانید نوزادتان را بغل نمایید.

بله روش‌های دیگری هم برای این نوع عمل وجود دارد.

به اطلاع جنابعالی می‌رساند لیست اسامی جراحان پلاستیک و زیبایی ایران به ترتیب حروف الفبا به همراه شهر محل فعالیت آنان در بخش پیدا کردن جراح پلاستیک موجود است شما می‌توانید با مراجعه به این بخش جراح خود را انتخاب نمایید.

لطفا به قسمت پیدا‌ کردن جراح پلاستیک موجود در سایت مراجعه نمایید.

برای انجام اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی به منظور اصلاح ضایعات ایجاد شده (جای زخم‌های تصادفی) بهتر است بعد از یک سال اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی را انجام دهید ضمنا این ضایعات با انجام این نوع اعمال جراحی بهتر شده ولی به طور کامل اصلاح نمی‌شوند. شما بهتر است به یکی از جراحان پلاستیک و زیبایی مراجعه کنید تا ایشان پس از معاینه شما را راهنمایی نمایند.

ایشان جراح پلاستیک و زیبایی نیستند شما برای اطلاع از اسامی جراحان پلاستیک و زیبایی سراسر کشور می‌توانید به بخش پیدا کردن جراح پلاستیک موجود در سایت مراجعه نمایید. همه اعمال جراحی ساکشن باعث خارج شدن مقداری از چربی‌های بدن می‌شوند. لیزر لیپولیز برای مواقعی که نیاز به برداشتن چربی خیلی کم باشد استفاده می‌شود و زمانی که نیاز به برداشتن مقدار زیادی چربی باشد لیزر لیپولیز موثر نیست. ضمنا عوارض لیزر لیپولیز خیلی بیشتر از عوارض لیزرهای معمولی است. عوارض اولتراسونیک هم بیشتر از لیزر معمولی است. مزیت لیزر معمولی این است که چربی‌های ساکشن شده را می‌توان در جاهای دیگر استفاده نمود.

با عرض سلام و خسته نباشید. سن من ۳۱ سال است. چند تا سوال از حضورتون دارم: ۱- آیا در این سن هم عمل ترمیمی برای یکسان سازی سوراخ‌های بینی برای من امکان پذیر هست یا نه و همچنین عمل ترمیمی برای قرینه سازی دو طرف لب بالا؟ ۲- با توجه به اینکه طی عمل جراحی ترمیمی که چندین سال پیش داشتم (طوری که جراح‌های بعدی به من گفتند) غضروف وسط بینی خراب شده و از سه نفر جراحی که بهشون برای مشورت مراجعه کردم دو تاشون منو از عمل منع کردن می‌خواستم بدونم آیا به جای غضروف تیغه بینی میشه از پروتز استفاده کرد یا نه؟ ۳- در سایت روزنامه مردم سالاری اطلاعاتی راجع به درمان شکاف کام و لب با استفاده از سلول‌های بنیادی داده شده بود که البته خیلی مختصر بود می‌خواستم اگه براتون امکان داره اطلاعات بیشتری راجع به این قضیه که در اصفهان داره اتفاق میفته رو سایت قرار بدین و منو راهنمایی کنین که با توجه به سن من آیا برای بنده هم چنین امکانی هست که از این روش‌ها استفاده کنم؟ ۴- من ساکن مشهد هستم می‌خواستم بدونم آیا در اینجا هم متخصص جراحی که به درد من بخوره هست یا توصیه می‌کنین بیام تهران؟

مشکل شما با انجام اعمال جراحی قابل درمان است ولی نیاز است که شما به پزشک مراجعه نمایید تا پس از معاینه ایشان شما را راهنمایی نماید. ضمنا استفاده از سلول‌های بنیادی برای درمان شکاف لب و کام هنوز در مرحله تحقیق و آزمایش بوده و استفاده از این روش‌ها برای درمان شما هنوز وجود ندارد. انتخاب پزشک به عهده شماست. شما می‌توانید به بخش پیدا کردن جراح پلاستیک موجود در سایت مراجعه نمایید.

در صورتی که توسط افراد دارای صلاحیت برای انجام این گونه اعمال و با تجربه و دارای علم و مهارت لازم در این زمینه انجام شود تقریبا هیچ عارضه‌ای ندارد. خیر انجام عمل پروتز باسن و لیپوساکشن شکم همزمان انجام نمی‌شود اما می‌شود طی لیپوساکشن شکم عمل تزریق چربی شکم به باسن را انجام داد.

سلام. سال ۸۹ جراحی پلک کردم. بعد از عمل به روی هر دو پلک من برجستگی‌هایی در انتها و ابتدای برش ایجاد شد و اسکار بزرگ بنفش رنگی تمام پلکم رو پوشاند. با مراجعه به پزشکم تزریق آنتی بیوتیک کرد که متاسفانه جواب نداد. بعد از مراجعه به پزشکان مختلف مشکلم نه تنها برطرف نشد بلکه باعث شد چندین بار پلک‌های من جراحی بشن. هر دفعه هم دکترا می‌گفتن که موردی نیست و برطرف میشه. در نهایت برجستگی روی یکی از پلک‌های من ایجاد شد که باعث شده دو تا چشم‌های من با هم فرق کنن. (بخاطر این برجستگی یکی از چشمای من بسته‌تر از اون یکی بود). بعد از مدتی به دکتر پوست مراجعه کردم که گفتن علت این برجستگی، باز و بسته شدن‌های متعدد پلک من هست و دارویی به من تجویز کردن. من به مدت ده سال از این دارو استفاده کردم و این برجستگی به مرور خیلی کوچیک شده ولی تفاوت دو چشم کاملا مشخص شده. من شدیدا دچار مشکل شدم و اصلا نمی‌دونم باید به چه پزشک با چه تخصصی مراجعه کنم. لطفا منو راهنمایی کنید. چشمای من کاملا با هم فرق دارن و یکی از چشمام کوچیکتر و بالاتر از اون یکیه.

احتمالا قابل درمان است. شما باید به یکی از جراحان پلاستیک موجود در سایت مراجعه نمایید تا پس از معاینه وضعیت چشمانتان شما را راهنمایی نمایند.

این عمل برای افراد جوان موثرتر است و ممکن است در بعضی مواقع نخ‌ها از زیر پوست مشخص شود.

با توجه به اینکه یک جسم خارجی است بنابراین هر جسم خارجی عوارض خاص خود را خواهد داشت مانند بیرون زدگی و عفونت. پروتز در ناحیه پشت زانو گذاشته می‌شود. پروتز بین عضلات قرار می‌گیرد و قابل دیدن نیست. تا زمانی که عفونت پیدا نکند و مشکلی ایجاد نشود، ماندگار است. لطفا به بخش پیدا کردن جراح پلاستیک مراجعه نمایید.

به اطلاع جنابعالی می‌رساند لیست اسامی جراحان پلاستیک و زیبایی ایران به ترتیب حروف الفبا به همراه شهر محل فعالیت آنان در بخش پیدا کردن جراح پلاستیک موجود است شما می‌توانید با مراجعه به این بخش، جراح خود را انتخاب نمایید.

اگر جوش فعال نداشته باشید می‌توان لیزر نمود و ارتباطی به خوردن راکوتان ندارد. ۵ تا ۷ جلسه لیزر لازم است. عوارض مذکور را به دنبال ندارد.

انتخاب پزشک به عهده شماست. تا زمانی که خودتان برای انتخاب پزشکتان زمان نگذارید و با آنان مشورت ننمایید مطمئن باشید که عمل خوبی نخواهید داشت. پیشنهاد ما این است که برای اینکه یک عمل موفق در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی داشته باشید حداقل با چند جراح پلاستیک موجود در سایت مشورت نمایید. نظرات آنان و نتایج بعد از عمل را دریافت نمایید و در نهایت با پزشکی که به او اعتماد پیدا نمودید عملتان را انجام دهید و مطمئن باشید که نتیجه خوبی را خواهید گرفت.

لطفا سوالتان را واضح‌تر بیان نمایید.

ممکن است. اگر شما از این مسئله نگران هستید و خودتان می‌خواهید پروتزتان را تعویض نمایید لطفا به پزشکی که این پروتز را برای شما گذاشته است مراجعه نمایید و نسبت به تعویض آن اقدام کنید ولی اگر پروتزتان پاره نشده و مسئله‌ای ندارد و شما نیز از بودن این نوع پروتز در بدنتان نگران نیستند مانعی ندارد می‌توانید ماموگرافی و MRI را در فواصل تعیین شده انجام دهید.

ضمن تشکر از توجه شما به این کودکان به اطلاع جنابعالی می‌رساند انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران به منظور کمک به این عزیزان طی تماس با مدیر مدرسه این کودکان آمادگی خود را برای هر گونه همکاری در زمینه درمان این کودکان اعلام نموده است و مدیر مدرسه اظهار داشتند که در صورت نیاز با شما تماس گرفته می‌شود ولی متاسفانه تاکنون تماسی در این رابطه با انجمن برقرار نشده است. لذا در صورتی که شما احساس می‌کنید این کودکان معصوم نیاز به کمک دارند لطفا بفرمایید که با شماره‌های ۸۸۵۰۶۴۵۶-۰۲۱ الی ۸ (دفتر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران) تماس حاصل نمایند. با سپاس

احتمال عفونت برای هر جسم خارجی وجود دارد که پروتز چونه هم از آنجایی که یک جسم خارجی است احتمال عفونت دارد و نیز احتمال یک کم جابجایی.

اقدام بی‌خردانه‌ای را انجام داده‌اید بهتر است قبل از اینکه این کار را انجام می‌دادید مشورت می‌نمودید اولا اینکه کسی ناحیه سینه را لیپولیز نمی‌کند. هر برجستگی که داخل سینه احساس شود اولا باید بیوپسی شود که نوع آن چیست شاید شما مبتلا به یک بیماری بدخیم باشید که با بیوپسی مشخص می‌گردد و باید از طریق عمل جراحی خارج گردد.

زمانی که بیماری اولیه‌تان کاملا از بین رفته باشد و حداقل ۲ سال از درمان سرطان سینه‌تان گذشته باشد و با رادیوگرافی و سونوگرافی هیچ عودی را نشان نداده باشد، عمل جراحی ترمیم سینه انجام می‌شود.

با سلام. یک ماه و نیم است که عمل زیبایی بینی انجام داده‌ام. می‌خواستم بدانم: ۱. آیا می‌توانم دوچرخه سواری کنم؟ ۲. چند روز پیش حدود ۳۰۰ متر با سرعت دویدم و الان احساس می‌کنم بخیه‌های داخل بینی‌ام وارد مجرای تنفسی شده‌اند و موقع تنفس حضور بخیه‌ها را احساس می‌کنم، ضمنا بینی‌ام متورم شد، آیا خطرناک است؟ ۳. دو هفته است که خودم چسب بینی‌ام را عوض می‌کنم اما مطمئن نیستم که این کار را درست انجام می‌دهم، آیا نحوه چسب زدن در فرم بینی تاثیر زیادی دارد؟ ۴. در ناحیه داخل بینی و فاصله بین دو سوراخ بینی یعنی جای برش، احساس خارش شدید می‌کنم، آیا طبیعی است؟ ۵. می‌توانم نرمش یا دویدن آرام انجام دهم یا خیر؟ ۶. آیا پایین بودن سر در طول روز جهت مطالعه روی فرم بینی تاثیر می‌گذارد؟ ۷. برش بین دو سوراخ بینی برجسته است و می‌ترسم گوشت اضافه باشد، در هر موردی از پزشک جراحم سوال می‌پرسم می‌گویند چیز مهمی نیست و جواب متقاعد کننده نمی‌دهند، آیا ممکن است گوشت اضافه باشد؟ ۸. تا چه مدت نمی‌توانم اشیاء نسبتا سنگین (خرید میوه و ...) را بلند کنم؟ با تشکر از شما

۱. بله. ۲. خیر. ۳. بله بایستی به پزشکتان مراجعه نمایید تا آموزش‌های لازم در این زمینه را کسب کنید و در صورتی که ایشان اجازه دادند آن گاه خودتان نسبت به تعویض چسب‌تان اقدام نمایید. ۴. بله. ۵. بله. ۶. بلند نمودن اشیاء سنگین در حال حاضر مانعی ندارد.

از مشکل شما اطلاعی ندارم و مشکل شما را نمی‌دانم. اگر نیاز به اقدام دوباره‌ای است می‌توانید نزد دکتر گوشه مجددا مراجعه نمایید.

اگر خیلی لاغر باشد پروتز مناسب نیست. اگر یک مقدار لاغر باشد می‌توانید ار پروتز استفاده نمایید.

لطفا به بخش پیدا کردن جراح پلاستیک موجود در سایت مراجعه نمایید (آدرس و شماره تماس جراحان پلاستیک و زیبایی را می‌توانید در این قسمت مشاهده نمایید).

خیر ایشان جراح پلاستیک نبوده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیستند. جراحی پلاستیک یکی از شاخه‌های رشته پزشکی در سطح فوق تخصصی می‌باشد که در برگیرنده زیر شاخه‌های مهمی از جمله جراحی فک و صورت و جمجمه، جراحی ناهنجاری‌های مادرزادی، جراحی زیبایی، جراحی دست و میکروسکوپی بوده و جراحان پلاستیک به عنوان ارائه دهندگان این خدمات، پزشکانی هستند که پس از اخذ دکتری در رشته پزشکی و گذراندن دوره تخصصی در رشته جراحی عمومی، برای آموزش، دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک (به مدت سه سال) را در مراکز دانشگاهی تعلیم می‌بینند. این دوره طولانی آموزش حکایت از اهمیت و پیچیدگی علوم مربوطه دارد. اخیرا بعضی افراد غیر جراح پلاستیک که مراحل تخصصی و فوق تخصصی مذکور را طی نکرده‌اند، اقدام به انجام اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی می‌نمایند. انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران که یکی از وظایف خود را اطلاع رسانی به عموم افراد جامعه می‌داند در راستای نیل به این هدف و آگاه نمودن عموم، بدینوسیله اسامی جراحان پلاستیک و زیبایی ایران را که دوره‌های کامل مربوطه را سپری نموده‌اند و از نظر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، مراجع قانونی، وزارت بهداست، درمان و آموزش پزشکی و سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران مورد تائید می‌باشند، اعلام می‌نماید. برای اطلاع از این اسامی می‌توانید به بخش پیدا کردن جراح پلاستیک موجود در سایت مراجعه نمایید (آدرس و شماره تماس جراحان پلاستیک و زیبایی ایران را می‌توانید مشاهده نمایید).

ساکشن معمولی از همه بهتر است. اولتراسونیک ساکشن هم می‌توانید انجام دهید و اگر مقدارش خیلی کم است از لیزر لیپولیز نیز می‌توانید استفاده نمایید. بعد از لیزر لیپولیز نیاز به استفاده از لباس‌های ساپورت را دارید و نه اقدام دیگری. ایشان فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی نیستند شما می‌توانید برای اطلاع از اسامی جراحان پلاستیک و زیبایی ایران به بخش پیدا کردن جراح پلاستیک موجود در سایت مراجعه نمایید. ضمنا کلیه جراحان پلاستیک و زیبایی، لیزر لیپولیز را انجام می‌دهند و استفاده از این روش فقط در بعضی از نواحی بدن که شرایط لیزر لیپولیز را داشته باشد و مقدار چربی آن نیز محدود باشد امکان‌پذیر است.

بایستی بررسی شود که این بزرگی به چه دلیلی است. اگر غیر طبیعی و بیمار گونه باشد قابل اصلاح است. لطفا به یکی از جراحان پلاستیک موجود در سایت مراجعه نمایید تا ایشان شما را راهنمایی نمایند. هر دو مجموعه باید این کار را انجام دهند.

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما. من نزدیک به ۴ ساله که به صورت حرفه‌ای ورزش بوکس انجام میدهم و حتی تعدادی عنوان بین المللی هم کسب کرده‌ام ولی از همان ابتدا با بینی‌ام مشکل داشتم. مشکل بینی‌ام استخوانی بودنش می‌باشد و بیش از ۵ بار دچار شکستگی شده است. بنده شنیده‌ام که در خارج از کشور بوکسرهایی که مشکلی مشابه مشکل من دارند به وسیله عمل جراحی کل یا قسمتی از استخوان بینی خود را خارج می‌کنند تا شکستگی به حداقل برسد. در همین راستا بنده در استان اصفهان به چندین پزشک معتبر مراجعه کردم ولی آن‌ها بر این عقیده بودند که چنین عملی امکان‌پذیر نمی‌باشد ولی من مطمئن هستم که در خارج از کشور چنین عملی انجام می‌شود. به هر حال از شما خواستارم در این رابطه بنده را راهنمایی کنید که آیا امکان دارد با یک عمل جراحی روی بینی خود بتوان شکستگی استخوان را به حداقل رساند؟ البته لازم به ذکر است که نمای ظاهری بینی برای من اصلا مهم نیست و فقط برای من عدم شکستن و تنفس کامل ملاک می‌باشد. خواهشا بنده رو از جواب خود بهره‌مند گردانید. با سپاس

در ایران پزشکی این کار را انجام نمی‌دهد. شما اگر می‌دانید که در خارج از کشور چنین عملی را انجام می‌دهند می‌توانید به همان پزشکان مراجعه نمایید.

خیر ایشان جراح پلاستیک و زیبایی نیستند و فقط افرادی که اسامی آنان در بخش پیدا کردن جراح پلاستیک موجود در این سایت درج شده است جراح پلاستیک بوده و صلاحیت انجام اینگونه اعمال را دارند. انتخاب پزشک بستگی به خودتان دارد ولی پیشنهاد ما این است که به افراد صاحب صلاحیت که اسامی آنان در این سایت قرار داده شده و مورد تایید مراجع قانونی هستند مراجعه نمایید.

از آنجایی که بعد از عمل جراحی، شما نیاز به استراحت دارید و نمی‌توانید بچه را بغل نمایید و شیر دهید بهتر است بعد از گرفتن نوزادتان از شیر این عمل را انجام دهید.

اگر مشکل گرفتگی بینی‌تان مربوط به انحراف بینی‌تان باشد با عمل جراحی بینی برطرف می‌شود اما اگر گرفتگی بینی‌تان به علت آلرژی می‌باشد بهتر است عمل جراحی بینی انجام ندهید چون مشکلات بینی‌تان بیشتر می‌شود.

این عمل انجام می‌شود ولی هنوز معمول نشده است و تعداد کمی از پزشکان تمایل دارند این عمل را انجام دهند به علت عوارضی که دارد و ممکن است با سرطان سینه اشتباه شود. به همین دلیل برای افزایش سایز سینه‌ها پروتز بهترین وسیله و مطمئن‌تر از تزریق چربی می‌باشد.

بله. به اطلاع جنابعالی می‌رساند لیست اسامی جراحان پلاستیک و زیبایی ایران به ترتیب حروف الفبا به همراه شهر محل فعالیت آنان در بخش پیدا کردن جراح پلاستیک موجود است. شما می‌توانید با مراجعه به این بخش جراح خود را انتخاب نمایید.

در صورتی که لب‌های شما نازک باشد از طریق عمل جراحی پلاستیک امکان‌پذیر است. لطفا به یکی از جراحان پلاستیک موجود در سایت مراجعه کنید تا ایشان پس از معاینه شما را راهنمایی نمایند.

به اطلاع جنابعالی می‌رساند لیست اسامی جراحان پلاستیک و زیبایی ایران به ترتیب حروف الفبا به همراه شهر محل فعالیت آنان در بخش پیدا کردن جراح پلاستیک موجود است. شما می‌توانید با مراجعه به این بخش جراح خود را انتخاب نمایید.

بله شما می‌توانید به یکی از جراحان پلاستیک و زیبایی ایران مراجعه نمایید تا ایشان پس از معاینه شما را راهنمایی نمایند. برای این امر لطفا به بخش پیدا کردن جراح پلاستیک موجود در سایت که اسامی جراحان پلاستیک و زیبایی ایران به ترتیب حروف الفبا به همراه شهر محل فعالیت آنان موجود است، مراجعه نموده و از این طریق جراح خود را انتخاب نمایید.

به طور کامل ترمیم نمیشه اما با عمل جراحی می‌توان در حدود ۱۸ تا ۲۰ میلیمتر بزرگتر نمود. لطفا به بخش پیدا کردن جراح پلاستیک موجود در سایت مراجعه نمایید.

بله در چشم بادامی‌ها می‌توان این عمل را انجام داد.

اگر شما می‌خواهید که عمل جراحی شما توسط یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام شود بنابراین بایستی به پزشکی مراجعه نمایید که نام وی در سایت انجمن موجود باشد و اگر نبود به این معنی است که پزشک شما قطعا جراح پلاستیک و زیبایی نبوده و علم و مهارت در این زمینه را ندارد و مراحل فوق تخصصی را سپری ننموده و از نظر کلیه مراجع قانونی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران مورد تائید نمی‌باشد.

بله. ضمن تشکر از پیشنهاد شما به اطلاع جنابعالی می‌رساند این یک روش جدید بوده و نظرات محققین در این باره متفاوت است. بنابراین تا زمانی که نظریات محققین در این باره متفاوت است ما نمی‌توانیم آن را جهت اطلاع شما در سایت قرار دهیم. ضمنا لازم است بدانید که یک مقداری از این چربی‌ها جذب می‌شوند ولی مقدار زیادی از آن‌ها باقی می‌ماند و شما اگر بخواهید می‌توانید بعد از مدتی دوباره این عمل را تکرار نمایید. لطفا به بخش پیدا کردن جراح پلاستیک موجود در سایت مراجعه نمایید. اسامی جراحان پلاستیک و زیبایی به همراه شهر محل فعالیت آنان در این بخش قرار گرفته است.

Call Now Button
FA_IR