Langauge - زبان
ENGLISH زبان عربی زبان فارسی
درباره انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران | اهداف انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران

درباره انجمن

اهداف تشکیل انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران

انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران یکی از انجمن‌های قدیمی با قدمتی ۶۰ ساله بوده که هم سطح با پایه‌گذاری انجمن‌های علمی دنیا است. انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران به همت پیشکسوتان این رشته تاسیس شده و از آموزش‌های صاحب نظران شناخته شده جهان همچون پروفسور فقید پل تسیه (Paul Tessier)، جو موری (Joe Murry) (دارنده جایزه نوبل) و پروفسور میشون (Prof. Mission) برخوردار بوده است. این افراد متخصص و به نام، با مسافرت‌های متعدد از سال ١٣٣٤ شمسی به بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری، جراحان پلاستیک کشورمان را آموزش داده و به پایه‌گذاری و ارتقای جایگاه این رشته در ایران کمک‌های شایانی کرده‌اند. در این راستا، هشت سال دفاع مقدس نقطه عطفی در جراحی پلاستیک و زیبایی ایران بود. در این مدت نه تنها جراحان این رشته به صورت شبانه روزی و با صداقت تمام، کمر به خدمت مجروحین جنگ تحمیلی بستند بلکه جنگ تحمیلی خود عاملی در شکوفایی این رشته در کشورمان شد. عدم آشنایی با ترمیم ضایعات جنگی که خود با ضایعات روزمره اختلاف زیادی داشت، باعث شد که مراکز علمی و نهادهای مسئول از جمله بنیاد جانبازان، برای درمان جانبازان جنگی با دعوت از جراحان شناخته شده و پیشکسوت جهانی در این رشته که در جنگ جهانی دوم تجارب با ارزشی را کسب کرده بودند، به بهبود کیفیت خدمات تشخیصی و درمانی کمک نمایند. جراحان ایرانی نیز در مدت زمان کوتاهی آموزش دیده و خود ادامه درمان این مجروحان را به عهده گرفتند.

تبحر در کار جراحی ترمیمی که قسمتی از کار جراحی پلاستیک و زیبایی را تشکیل می‌دهد، جراحان پلاستیک کشورمان را بدان حد آشنا و توانا کرد که جراحی زیبایی را به سهولت و به نحو بسیار عالی در اختیار افرادی که نیاز به جراحی داشتند، قرار داد.سرلوحه جراحی پلاستیک و زیبایی، فطرت زیبایی پسند انسان است و این امر در فرهنگ اصیل ایرانیان نیزریشه دارد. این موضوع در آموزه‌های مذهبی ما نیز جایگاه ویژه‌ای داشته و به مصداق الله جمیل و یحب الجمال، خالق و مخلوق زیبایی را دوست دارند.

خوشبختانه جراحان ایرانی در تمامی زمینه‌های این رشته، از علم و توانایی کافی برخوردار بوده و در سطح کشورهای معتبر این رشته قرار دارند. روزانه تعداد زیادی اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی مختلف و با نتایج بسیار خوب، در کشور ما انجام می‌شود. بینی که از شاخص‌ترین و برجسته‌ترین قسمت‌های صورت است، در کشور ما بیشترین عمل زیبایی را به خود اختصاص می‌دهد. متخصصین ما در این رشته دارای توانایی و تبحر منحصر به فردی هستند. متاسفانه دخالت افراد غیر متخصص در این رشته همواره دردسرهایی برای بیماران و نیز این انجمن داشته است.

تشکل فعلی این انجمن، جراحانی هستند که دوره‌های کامل جراحی عمومی را گذرانده و پس از دریافت گواهی دوره‌های کامل تخصص جراحی عمومی، یک دوره کامل جراحی پلاستیک را نیز می‌گذرانند. آنگاه درجه فوق تخصص پلاستیک را دریافت می‌کنند (فوق تخصص جراحی پلاستیک).

امید است هم میهنان عزیز، آگاهی کامل و اطمینان خاطر از علم و هنر جراحان ایرانی در این زمینه را پیدا کنند و با خیالی آسوده، نیازهای زیبایی خود را برطرف نمایند تا در نهایت احساس ندامت از کاری که انجام داده‌اند، نداشته باشند.

اعضای هیئت مدیره انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران

دکتر حامد
باطنی

عضو هیئت مدیره / رئیس انجمن

شماره نظام پزشکی:
۳۷۹۲۰

دکتر حمیدرضا
فتحی

عضو هیئت مدیره/دبیر انجمن

شماره نظام پزشکی:
۵۶۲۹۰

دکتر بابک
نیکومرام

عضو هیئت مدیره / نایب رئیس انجمن

شماره نظام پزشکی:
۶۷۱۱۲

دکتر محمدرضا
آخوندی نسب میبدی

عضو هیئت مدیره/خزانه دار انجمن

شماره نظام پزشکی:
۳۲۰۹۶

دکتر عبدالجلیل
کلانتر هرمزی

عضو هیئت مدیره

شماره نظام پزشکی:
۲۲۹۵۹

دکتر عبدالرضا
روئین تن

بازرس انجمن

شماره نظام پزشکی:
۱۴۰۸۶

Call Now Button
FA_IR