رادیوفرکوئنسی و جوانسازی صورت

چگونه لیزر و رادیوفرکوئنسی بر جوانسازی پوست تاثیر می گذارد؟

يكي از بزرگترين نگراني هايي كه افراد دارند اين است كه چگونه نشانه هاي بالا رفتن سن و سال را متوقف كنند. از آنجائيكه حفظ ظاهر جوان تا سن سي سالگي خيلي غير معمول نيست، ولي اكثر افردا در بين بيست و سه تا بیست و شش سالگی متوجه تغييرات اندكي در ظاهر خود مي شوند.

اين مورد به اين دليل است كه از سن بيست سالگي به بعد توليد كلاژن و الاستين در بدن رو به كاهش مي رود.

در نتيجه يكي از بهترين راه ها براي مقابله با علائم پيري انجام اقداماتي است كه توليد كلاژن و الاستين را در پوست افزايش دهد. در حالي كه برخي مكمل ها و رژيم هاي غذايي مي توانند به فرد كمك كنند، درمان با ليزر و راديوفركوئنسي هم روش هايي موثر براي افزايش تولید كلاژن و بهبود مشكلات پوستي مربوط به بالا رفتن سن شناخته شده هستند.

رادیوفرکونسی و جوانسازی صورت

استفاده از درمان هاي ليزري و راديوفركونسي، يك راه حل غير تهاجمي براي مقابله با اثرات پيري است كه موجب بهبود كيفيت پوست میشوند. مخصوصا در مواردي كه بافت، رنگ و خاصيت كشساني پوست نیاز به بهبود داشته باشد.

اكثر افرادي كه اين روش هاي درماني را تجربه كرده اند اظهار داشتند كه درد خفيف و احساس گرماي اندكي تجربه مي شود كه زياد از حد نيست.

اين روش ها همچنين سرعت انجام بالايي دارند و معمولا در كمتر از يك ساعت انجام مي گيرند.

از آنجائيكه روش هاي درماني مختلف و متنوعي تحت لواي ليزر و راديوفركوئنسي ارائه مي شود، معمولا این روش های درمانی به 4 دسته بندی تقسیم می شوند:

هر کدام از این روش ها به شیوه مختلفی انجام می گیرند.

درمان با لایه برداری پوست

به منظور بهبود کیفیت بافت پوست، درمان لایه برداری با لیزر انجام و تنها سطح پوست و لایه بالایی درم را مدنظر قرار می گیرد. به این ترتیب لایه ای از پوست که تازه تر است نمایان می شود. رنگ پوست و سفتی آن هم می تواند بهبود یابد گرچه این اقدامات نیازمند روش های درمانی خاصی با لیزر هستند.

فرکانس رادیویی

درمان پوست با اولتراسوند

درمان با اولتراسوند معمولاً در دسته بهینه ترین گزینه های موثر برای دست یابی به لیفت پوست بدون نیاز به جراحی است.  به دلیل عمق بیشتر این روش درمانی نسبت به بعضی روشهای دیگر، نتیجه حاصل از آن نیز به نسبت  موثر تر و نمایان تر است.

این پروسه تولید طبیعی کلاژن و الاستین را در پوست تحریک میکند و به این ترتیب پوست بصورت طبیعی ظاهری جوان تر پیدا می کند. بر خلاف روش لیفت صورت با جراحی، که به برداشتن پوست و بافت های شل می انجامد، این روش درمانی ساختار زیرین پوست را تقویت می کند و کمک به بازیابی جوانی پوست می کند.

درمان با رادیوفرکونسی

درمان با رادیوفرکونسی به روشی مشابه با اولتراسوند تراپی عمل می کند. یک وسیله دستی برای گرما دادن به پوست به کار می رود و از امواج رادیوفرکونسی استفاده می شود که به عمق پوست همانند اوتراسوند نفوذ نمی کند. به این ترتیب نتیجه این روش بعد از چندین جلسه درمانی خود را نشان می دهد.

به دلیل اینکه این روش به عمق زیادی از پوست نمی رسد، درمان با رادیوفرکونسی به طور کلی برای افراد جوان تر پیشنهاد می شود که با نشانه های اولیه پیری مقابله شود. این روش درمانی همچنین برای افراد مسنی که خواهان تغییرات اندکی در ظاهر هستند پیشنهاد می شود. روش لیزر رادیوفرکوئنسی RF که شامل لیزر فرکشنال CO2 می شود، می تواند نتایج بهتری داشته باشد.

رادیوفرکونسی میکرونیدلینگ

رادیوفرکونسی میکرونیدلینگ یک روش ترکیبی است که امواج رادیوفرکونسی را که در روش درمانی با RF وجود دارد به همراه میکرونیدلینگ استفاده می کند تا نتیجه بهتری حاصل شود. میکرونیدلیگ کانال های میکروسکوپی یا سوراخ هایی را در سطح پوست ایجاد می کند که تولید کلاژن را تحریک کند. در این نوع خاص درمان، امواج رادیوفرکونسی به این کانال ها تابیده می شوند تا نتیجه بهبود یابد.

چه عاملی باعث محبوبیت این روش ها شده است؟

روش های جدیدتری از جوانسازی پوست منجر شده است که این روش ها محبوب تر شوند. در ادامه به مزایای همه این روش های جوانسازی با لیزر اشاره می کنیم:

  • توانایی تغییرات در سطح پوست و تقویت ساختار زیرین پوست را دارد
  • مدت زمان روش درمانی کوتاه و کمتر از یک ساعت است
  • دوران نقاهت کوتاه است
  • ظاهری طبیعی ایجاد می شود و تغییرات پوستی به مرور حاصل می گردند. زیرا کلاژن و الاستین به مرور تولید می شوند.
  • این روش های درمانی در هر نقطه ای از بدن که پوست شل، اسکار آکنه یا آفتاب سوختگی دارد، می تواند انجام گیرد.

افرادی که تمایل دارند ظاهری جوان تر داشته باشند می توانند به یکی از جراحان پلاستیک که عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران هستند مراجعه داشته باشند تا بهترین روش درمانی به آن ها پیشنهاد شود. در حقیقت با بررسی ساختار پوست فرد و سن و سال و هدف از درمان می توان بهترین روش درمانی را به وی پیشنهاد داد تا رضایت بیمار افزایش یابد.

منبع : https://www.plasticsurgery.org/news/blog/how-laser-and-radiofrequency-treatments-rejuvenate-your-skin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد