پیکرتراشی

اقدامات بعد از پیکر تراشی

حتماً مانند بسیاری از خانم ها و آقایان شما هم آخر سال به فکر کاهش وزن افتاده اید. ولی بعد از کاهش وزن چه اقداماتی باید انجام گیرد؟

با انجام جراحی پیکرتراشی و از بین بردن چربی های اضافه می توانیم شاهد بهبود ظاهر بدن باشیم. کاهش وزن با کمک ورزش، رژیم غذایی و یا جراحی های باریاتریک همگی به بهبود سلامت و ظاهر کمک می کنند.

با این حال تناسب اندام می تواند در نتیجه از بین بردن پوست های اضافه و چربی های سر سخت باشد که با هیچ رژیم غذایی و ورزشی نمی توان این چربی ها را از بین برد. به همین دلیل پیکرتراشی برای از بین بردن چربی ها و پوست های اضافه انجام می گیرد.

چه جراحی های پیکرتراشی قابل دسترس است؟

برای برداشتن پوست اضافه و یا سفت کردن پوست نواحی مختلف بدن یا کمک به بازسازی عضلات کشیده شده و شل شده به دلیل تغییرات شدید در وزن ، روش های جراحی پیکرتراشی مختلفی وجود دارد. این جراحی ها شامل موارد زیر هستند:

  • جراحی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک – این جراحی به برداشتن پوست اضافه ناحیه شکم و کمک به بازسازی عضلات شل شده و کشیده شده شکم کمک می کند.
  • لیفت سینه ها و افزایش سایز سینه ها – لیفت سینه ها می تواند به بهبود ظاهر افتاده و شل سینه ها کمک کند. همچنین با جراحی افزایش حجم سینه ها می توان به افزایش سایز سینه ها و بهبود ظاهر خط سینه ها کمک کرد.
  • لیفت ران ها – این جراحی با لیفت ران های شل و افتاده که دارای چربی ها و پوست اضافه هستند، به بهبود ظاهر ران ها کمک می کند.
  • لیفت بالایی بازوها – جراحی لیفت بازوها می تواند به برداشتن پوست و بافت های شل و اضافه بازوها کمک کند.
  • لیفت صورت – با کاهش وزن، احتمالاً پوست ناحیه صورت مخصوصاً ناحیه میانی صورت و گردن هم دچار افتادگی می شود. به این ترتیب نیاز است که بعد از کاهش وزن لیفت صورت هم انجام گیرد تا ظاهری جوان تر برای فرد به وجود آید.

لیفت ناحیه پایینی بدن – لیفت قسمت پایینی بدن ( شکم، باسن و ناحیه داخلی و خارجی ران ها ) که دارای پوست و بافت های افتاده است، در بسیاری موارد پیکرتراشی انجام می گیرد.

چگونه برای جراحی پیکرتراشی آمادگی لازم انجام می گیرد؟

زمانی که وزن زیادی را از دست می دهید، احتمال دارد که مشتاق باشید جراحی پیکرتراشی را انجام دهید تا به حذف پوست و چربی های اضافه بدن کمک بیشتری شود و روند کاهش وزن تکمیل گردد. با این حال نکات مهمی است که برای انجام این جراحی لازم است بدانید :

  • نیاز است که وزن فرد به وزن ایده آل نزدیک باشد. در صورتی که هنوز نیاز به کاهش وزن دارید، زمان مناسبی برای جراحی پیکرتراشی نیست. کاهش وزن بیشتر بعد از جراحی پیکرتراشی می تواند باعث ایجاد پوست آویزان و اضافه شود و نیاز به انجام جراحی های دیگری را ایجاد کند.
  • لازم است که وزن فرد در حالت ثابتی باشد. احتمال دارد که فرد وزن زیادی را از دست داده باشد ولی ثابت نگاه داشتن وزن شاید سخت ترین کار ممکن باشد. قبل از اینکه کاندیدای مناسبی برای جراحی پیکرتراشی باشید لازم است که بتوانید وزن خود را در وضعیت ثابتی نگاه دارید.
  • لازم است که فرد سلامت کافی را برای جراحی داشته باشد. در صورتی که به طور طبیعی و با رژیم غذایی و ورزش کردن وزن کم کرده اید، احتمال اینکه رژیم غذایی و سبک زندگی سالمی را دنبال کرده باشید بیشتر است. در صورتی که با جراحی های باریاتریک وزن کم کرده اید، احتمالاً نیاز است که به دلیل محدودیت های رژیم غذایی، برخی نیاز های تغذیه ای برطرف شوند و سپس برای جراحی پلاستیک اقدام شود. اگر فرد سیگاری باشد در ابتدا به وی پیشنهاد می شود که حداقل به مدت 6 هفته قبل از جراحی سیگار را ترک کند. زیرا مصرف سیگار و دخانیات روند ترمیم بعد از جراحی را به تعویق می اندازد.

جراحی پیکرتراشی چه مزایایی دارد؟

جراحی های پیکرتراشی برخی معایب مانند پوست اضافه و ماهیچه های کشیده و شل شده را برطرف می کنند. این جراحی بهتر است که بعد از رژیم غذایی و کاهش وزن و رسیدن به وزن متناسب انجام گیرد. به این ترتیب تنها معایبی را که نمی توان با این روش ها برطرف کرد با جراحی برطرف می کنند. بعد از تمامی تلاش ها برای کاهش وزن، باز هم پوست شل و افتاده ای باقی می ماند که باعث نگرانی و ناراحتی فرد می شود. بنابراین بسیاری از متقاضیان جراحی پلاستیک بعد از کاهش وزن به سراغ این جراحی ها می روند.

بسیاری از مردم وزن زیادی را از دست می دهند و از پوست افتاده خود ناراضی هستند. این مورد می تواند با فعالیت های روزمره فرد تداخل ایجاد کند و فرد نتواند بسیاری از ورزش های ضروری برای ثابت ماندن وزن را انجام دهد. پوست شل و افتاده نسبت به زخم ها و عفونت ها حساس تر است. جراحی های پیکرتراشی با برداشتن پوست های اضافی و شل، خطر ابتلا به عفونت را هم کاهش می دهد و فرد می تواند به انجام فعالیت های روزمره خود بازگردد.

قدم بعدی بعد از جراحی پیکرتراشی چیست؟

بعد از جراحی پیکرتراشی و انجام مشاوره های لازم این جراحی، می توانید جراح پلاستیک خود را انتخاب کنید. در این جلسات مشاوره و با بررسی هایی که پزشک جراح انجام می دهد می توان تشخیص داد که چه جراحی هایی برای فرد مناسب است و برنامه ریزی های لازم برای انجام این جراحی ها را ریخته می شود.

منبع : https://www.plasticsurgery.org/news/blog/is-weight-loss-your-new-years-resolution-whats-next-when-you-lose-the-weight

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد