سوالات متداول جراحی ابدومینوپلاستی

سوالات متداول جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی تامی تاک یا ابدومینوپلاستی نوعی روش جراحی است که به برداشتن پوست اضافی شکم و چربی های ناحیه شکم می پردازد و با بازسازی عضلات شش تکه شکم که در اثر بارداری و زایمان و اضافه وزن یا سن و سال از هم جدا شده اند، ظاهری بهتر برای شکم به وجود می آورد. بعد از تامی تاک بیماران از شکمی صاف و متناسب و قوی لذت می برند. در صورتی که قصد انجام جراحی تامی تاک دارید بدون شک سوالاتی ذهن شما را درگیر کرده است. در ادامه این مقاله قصد داریم به سوالاتی که در زمینه جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی ذهن افراد را درگیر می کند اشاره کنیم و پاسخ های معتبری را ارائه دهیم.

در طول جلسه مشاوره قبل از جراحی تامی تاک باید چه انتظاراتی داشت؟

جراح پلاستیک که عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران است، مشاوره های تخصصی و جامعی با بیمار انجام می دهد و پرونده پزشکی بیمار را مورد بررسی دقیقی قرار می دهد. همچنین با معاینه فیزیکی بیمار و ارائه گزینه های درمانی و جراحی به بیمار سعی می کند که بیمار بهترین تصمیم را بگیرد. مشاهده عکس های قبل و بعد از جراحی بیماران اهمیت بسیاری دارد. در طول جلسه مشاوره جراح پلاستیک برنامه ریزی دقیقی برای روند جراحی می کند تا بهترین نتیجه مطابق با هدف بیمار از جراحی و مطلوب وی ارائه شود.

در طول جراحی تامی تاک چه اتفاقی می افتد؟

در طول جراحی تامی تاک، جراح پلاستیک با دقت و ظرافت خاصی به برداشتن پوست ها و چربی های اضافی ناحیه شکم می پردازد. پس از آن به بازسازی ماهیچه های جدا شده شکمی می پردازد. لیپوساکشن می تواند همراه با جراحی تامی تاک انجام گیرد تا چربی های اضافی ناحیه شکم تخلیه شوند و تناسبی بهتر برای شکم به وجود آید.

بعد از جراحی تامی تاک چه انتظاراتی باید داشت و چه اتفاقی می افتد؟

بعد از این جراحی از بیمار خواسته می شود که گن فشاری مخصوص برای بعد از جراحی را بپوشد. این گن باید 4 تا 6 هفته بعد از جراحی تامی تاک پوشیده شود و فقط هنگام حمام رفتن دراورده شود. گن های فشاری به کاهش تورم کمک شایانی می کند. احتمالاً با پوشیدن این گن ها مقداری درد یا ناراحتی احساس می شود. ولی اغلب بیماران قادر به تحمل درد و ناراحتی بعد از جراحی هستند و می توانند با مصرف قرص های مسکن بر درد غلبه کنند. در ناحیه کمر تا 7 الی 10 روز کمربند بسته می شود و در حالت ایستاده و خوابیده باعث حفاظت از بخیه های ناشی از جراحی تامی تاک می شود و به پوست این امکان را می دهد که خود را وفق دهد. بعد از این مدت زمان فرد قادر است که بایستد و بنشیند و پوست تا جای ممکن تثبیت شده است. در صورتی که لوله هایی (درن ها ) برای تخلیه مایعات و خون اضافی در ناحیه شکم تعبیه شده باشد، بعد از یک الی دو هفته خارج می شوند. زمانی که مایعاتی که از لوله ها (درن ها ) خارج می شوند به اندازه کافی قطع شده باشد این لوله ها (درن ها ) خارج می شوند.

دوران نقاهت بعد از جراحی تامی تاک به چه صورت است؟

فرد می تواند در روز جراحی به آرامی راه برود. در حقیقت اکثر جراحان پلاستیک بیماران را تشویق می کنند که در روز جراحی سه بار راه بروند تا به بهبود جریان خون در بدن کمک شود و از ایجاد لخته خونی در پاها جلوگیری شود. با این حال از ورزش هایی نظیر ( دویدن ، وزنه برداری ) حداقل برای شش هفته بعد از جراحی تامی تاک نباید انجام شوند. بیماران معمولاً بعد از دو هفته به محل کار خود می توانند باز گردند. کبودی در چندین هفته بعد از جراحی شکم از بین می رود. تورم ناشی از جراحی تامی تاک شاید تا 3 ماه تقریباً دوام داشته باشد و به مرور از بین برود. اسکار های ناشی از جراحی تامی تاک به مرور ترمیم و نازک تر و روشن تر می شوند. رنگ اسکار ها به مرور روشن می شود و ظرف 12 تا 18 ماه بهبود قابل توجهی می یابند.

خطرات و عوارض جانبی جراحی تامی تاک کدام اند؟

همانند هر جراحی دیگری جراحی تامی تاک هم خطراتی دارد که از جمله آن ها می توان به خونریزی و عفونت اشاره کرد. مراقبت خوبی باید از ناحیه بخیه ها صورت گیرد تا احتمال بروز این خطرات کاهش یابد. همچنین با انجام تکنیک های جراحی به روز و مناسب می توان ریسک این خطرات را به مقدار قابل توجهی کاهش داد. به علاوه احتمال کمی وجود دارد که لخته خونی در پاها یا ریه ها تشکیل شود. که البته با راهکارهایی که گفتیم می توان این خطر را به حداقل رسانید. به دلیل این خطرات، گن های فشاری در روی ساق پا در طول جراحی به جریان خون کمک می کند و از داروی با دوز پایین رقیق کننده خون استفاده می شود. هیدراته نگاه داشتن بدن و راه رفتن و تحرک داشتن هم در پایین اوردن احتمال ایجاد لخته خونی کمک شایانی می کند.

ملاحظاتی که باید در بلند مدت بعد از جراحی تامی تاک انجام داد، کدام اند؟

با ثابت نگاه داشتن وزن می توان نتیجه جراحی تامی تاک را در بلند مدت حفظ نمود. در صورتی که هرگونه تغییری در وزن خود تجربه کردید یا باردار شدید، این موارد می توانند بر نتیجه تامی تاک اثر منفی بگذارند.

نتیجه گیری

در صورتی که با خواندن این مقاله به این نتیجه رسیدید که جراحی تامی تاک جراحی مناسبی برای شما است، می توانید با جراح پلاستیک که عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران است، مشورت کنید. با مراجعه به سایت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می توانید لیست پزشکانی که عضو این انجمن هستند را مشاهده کنید. منبع : https://www.plasticsurgery.org/news/blog/answers-to-common-tummy-tuck-questions [11:57, 3/15/2020] Ajilan:
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد