جراحی پلاستیک اندوسکوپیک

جراحی اندوسکوپی در اغلب موارد توسط متخصصین زنان و برای جراحی لاپاراسکوپی به کار می رود. همچنین جراحان ارتوپدی برای انجام جراحی زانو و جراحان عمومی برای برداشتن سنگ کیسه صفرا از این روش جراحی استفاده می کنند. استفاده از این روش جراحی در زمینه جراحی های پلاستیک روشی نوین است. به طور کلی این روش جراحی با کمک از یک تلسکوپ کوچک که به منبع نوری متصل است انجام می گیرد و فیلمی از داخل محیط بدن در صفحه مانیتور پخش می شود تا جراح را راهنمایی کند.

ابزار دیگر جراحی از یک برش دیگر وارد بدن می شوند. مزایای جراحی اندوسکوپی این است که جای اسکار کوچک است و در اغلب موارد به خوبی محو می شود و خونریزی، کبودی و تورم به مراتب از جراحی های عمومی کمتر است. همچنین عوارض ناشی از جراحی باز در این جراحی مشاهده نمی شود. نقطه دید جراح در روش اندوسکوپی مناسب است زیرا با کمک از دوربین جراح می تواند ناحیه جراحی را ببیند.

جراحی اندوسکوپی لیفت پیشانی

لیفت پیشانی یکی از متداول ترین جراحی های اندوسکوپی در حوزه جراحی پلاستیک است. در این جراحی سه تا پنج برش حدودا دو سانتی متر بالاتر از  خط رویش موها ایجاد می شود. این روش جراحی به جای برش کامل که از یک گوش تا گوش دیگر ادامه دارد به کار می رود. این نوع برش های کوچک به جراح این امکان را می دهد که به کاهش خط اخم پیشانی و خط های عمودی پیشانی بینجامد.

ابروهای افتاده می توانند در این جراحی به سمت بالا کشیده شوند و به سطح بالاتری برسند. این جراحی در کوتاه مدت انجام می گیرد و نیازی به بستری طولانی مدت نیست و فرد می تواند نهایتاً فردای جراحی به منزل برود. این جراحی با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می گیرد. معمولاً تورمی در اطراف چشم ها دیده می شود که ظرف چند هفته از بین می رود. ندرتا موهای ناحیه ایجاد برش می ریزند و در این موارد بعد از چندین ماه موها دوباره رشد می کنند.

لیفت صورت عمیق با اندوسکوپی

لیفت صورت به نوعی یک لیفت پیشانی پیشرفته است. در این روش جراحی پوست صورت سفت می گردد و نیمه بالایی صورت حالتی سفت به خود می گیرد. ولی در جراحی لیفت صورت به شیوه معمول نیمه پایینی صورت هم لیفت می گردد. در جراحی لیفت صورت که به صورت اندوسکوپی انجام می گیرد از برش سراسری از یک گوش تا گوش دیگر پرهیز می شود.

این روش جراحی معمولاً در سنین پایین تر انجام می گیرد که نیازی به لیفت پایینی صورت نیست. در روش لیفت صورت چین و چروک های صورت کاهش می یابند و چروک های پنجه کلاغی گوشه چشم کاهش می یابد. تورم در اطراف و زیر چشم ها دیده می شود که به مرور و نهایتاً ظرف یک ماه از بین می رود. همچنین اسکار هایی در زیر خط مژه و پلک پایین وجود دارد. احتمال پایینی وجود دارد که به اعصاب ناحیه آسیبی وارد شود. این مورد به تضعیف ناحیه ای و موقت ناحیه می انجامد. در موارد نادری این مورد می تواند دائمی باشد.

جراحی های دیگر به روش اندوسکوپیک در صورت

لیفت صورت به روش سنتی بهترین انتخاب برای بیمارانی است که پوست اضافه ای در ناحیه صورت دارند. ولی اندیکاسیون های زیادی برای جراحی اندوسکوپی وجود دارد. برش هایی که در این روش جراحی ایجاد می گردند معمولاً در بالای خط رویش موها و زیر گوش ها مخفی می شوند.

کاربرد جراحی اندوسکوپی در جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه به روش های مختلفی انجام می گیرد. در برخی موارد می توان جراحی پروتز سینه را با ایجاد برشی در زیر بغل انجام داد. به این صورت که برشی در زیر بغل ایجاد می شود و پروتز حاوی محلول سالین (آب و نمک ) قبل از پر شدن وارد ناحیه می شود. این پروتز در زیر ماهیچه سینه قرار می گیرد. این ماهیچه از استخوان سینه جدا می شود و سپس پروتز در این ناحیه قرار می گیرد. پس از قرار گیری پروتز در ناحیه پروتز با محلول سالین (آب و نمک)  پر می شود.

ابدومینوپلاستی با روش اندوسکوپی

ابدومینوپلاستی به روش اندوسکوپی  در برخی بیماران موثر واقع شده است. این بیماران ماهیچه های مناسبی در ناحیه شکمی دارند ولی به دلیل پوست افتاده، ماهیچه ها خود را نشان نمی دهند. ماهیچه با ایجاد برشی کوتاه در ناحیه سزارین می تواند به راحتی تنگ شود. این جراحی می تواند همراه با لیپوساکشن انجام گیرد.

جراحی بازسازی با روش اندوسکوپی

فلپ ماهیچه را می توان با روش اندوسکوپیک انجام داد. جراحی گسترش دهنده بافت هم می تواند از یک برش کوچک وارد شود. همچنین سندرم تونل کارپال در مچ دست هم می تواند با روش اندوسکوپی جراحی شود و به درمان علائم عصب مدیان کمک کند.

منبع : https://baaps.org.uk/patients/procedures/15/endoscopic_plastic_surgery

0 پاسخ
    1. ابتدا جراح فوق تخصص پلاستیک خود را انتخاب کنید و در رابطه هزینه مشاوره های لازم را دریافت نمایید، هزینه فیس لیفت بستگی به عوامل مختلفی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد