تغيير اللغة
ENGLISH زبان عربی زبان فارسی
لیفت بازو | جراحی لیفت بازو | براکیوپلاستی | عمل لیفت بازو | رفع افتادگی لیفت بازو

شد الذراع

لیفت بازو (براکیوپلاستی)

خطوة الاولی: اختیار الجراح الموثق

تتطلب الجراحة التجميلية ، سواء لأغراض التجميل أو الترميم ، العديد من الخيارات. أولها وأهمها اختيار جراح موثوق. من أفضل مؤشرات تعليم الدکتور وجود موسوعة على السبورة. اسأل جراحک عن وجود موسوعة لوحة الجراحة التجميلية ، فهذه الموسوعة هي الدليل الوحيد على أن الشخص مؤهل لإجراء الجراحة التجميلية على الوجه وجميع مناطق الجسم.

يجب أن يفي أخصائي الجراحة التجميلية بالمعايير التالية للحصول على لوحة موسوعة:

 • متخرج من كلية الطب المصدقة.
 • بعد تخرجه من كلية الطب ، أكمل تدريبه في الجراحة العامة لمدة أربع سنوات على الأقل ، وبعد ذلک أكمل برنامج إقامة لمدة ثلاث سنوات في الجراحة التجميلية.
 • اجتاز جميع الاختبارات الكتابية والشفوية ذات الصلة.

يجب على الأعضاء الرسميين في الجمعية الإيرانية لجراحي التجميل:

 • تخرج في الجراحة التجميلية من احدى الجامعات المعتمدة من وزارة الصحة والتعليم الطبي.
 • خضعوا لدورات إعادة التدريب السنوية في الجراحة التجميلية.
 • إجراء العمليات الجراحية في المراكز الطبية المعتمدة و الموثقة.
 • مراعاة المبادئ والمعايير العلمية والقانونية واتباع الميثاق الأخلاقي للجمعية.

دانش چیز خوبی است

شما باهوش ،کنجکاو و همیشه درجستجوی اینکه بهترین وزیباترین باشید ،هستید.شما می خواهید که فوق العاده به نظر برسید ،زمانی است که کاری برای رسیدن به ان انجام دهید.اگر شما در فکر این هستید که لیفت بازو ویا ران انجام دهید چندین چیز وجود دارد که مطمئن شوید تصمیم درستی گرفته اید.

عمل جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی ، برای فرم دادن به قسمت بالای بازوها ،کشیدن پوست شل شده وبرداشتن چربی های اضافه ای که موجب بوجود امدن ” بال خفاشی ” در زیر پوست ولاغرکردن بازوها شده اند، انجام می شود.در بعضی از موارد از عمل لیپوساکشن نیز همراه با جراحی لیفت بازو برای دستیابی به نتایج بهتر استفاده می شود.هرساله هزاران نفر به صورت موفقیت امیزی عمل جراحی لیفت بازو وسایر عمل های غیرتهاجمی برای زیباسازی بازو را انجام می دهند واز نتایج ان رضایت کامل دارند.

بهبود ظاهر با عمل لیفتینگ بازو (کشیدن پوست بازو)

نوسان وزن، افزایش سن یا حتی عوامل ارثی می‌تواند باعث افتادگی و ایجاد ظاهر چین خورده پوست بازو شود. ورزش کردن می‌تواند موجب افزایش قدرت و بهبود توان پایه عضلات بازو شود ولی نمی‌تواند پوست اضافه که قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده است را جمع کند یا بافت زمینه ضعیف و تجمع موضعی چربی را برطرف نماید.
اگر قسمت پایین بازوی شما به علت پوست اضافی یا چربی، افتادگی دارد و شل و چروکیده به نظر می‌آید، لیفتینگ بازو می‌تواند برای شما مناسب باشد.

عمل لیفت بازو

 • پوست اضافی و چربی‌های بین زیر بغل تا آرنج را کاهش می‌دهد.
 • شکل بازو را به واسطه صاف شدن پوست و چروک‌ها، تغییر می‌دهد.
 • منجر به ایجاد ظاهری با قوام و مناسب خواهد شد.

نکته ویژه: برای تصور بهتر، یک اسکار (جای زخم) روی قسمت داخلی بازوی شما به جا خواهد ماند.

عمل لیفت بازو چیست؟

لیفت کردن بازو یا براکیوپلاستی، یک عمل جراحی است که بخش تحتانی بازو از ناحیه زیر بغل تا آرنج را مجدد شکل می‌دهد.
این عمل در موارد زیر انجام می‌شود:

 • کاهش پوست چروک خورده اضافی که افتادگی دارد.
 • کشیدن و صاف کردن بافت‌های نگهدارنده زمینه که شکل بازو را تعیین می‌کنند.
 • کاهش چربی‌های موضعی که به صورت توده در بازو تجمع یافته‌اند.

هل هذه العملیة مناسبة لي؟

به طور کلی، کسانی که برای این عمل مناسب هستند شامل موارد زیر می‌شوند:

 • بزرگسالان با شل شدگی قابل توجه در پوست بازو.
 • بزرگسالان در هر سنی که وزن نسبتا ثابتی دارند و کسانی که اضافه وزن قابل توجهی ندارند.
 • افراد سالم که مشکلات پزشکی که موجب اختلال در ترمیم زخم یا افزایش خطر جراحی شود، ندارند.
 • افراد غیر سیگاری.
 • افراد با نگرش مثبت و انتظارات منطقی.
 • عدم رضایت از ظاهر وتناسب اندام وبرگرداندن حس اعتماد به نفس
 • عدم مناسب بودن لباسها به علت بازوهای سنگین واویزان ودارای چربی اضافه

طی مشاوره خود، چه انتظاری دارید؟

میزان موفقیت و بی خطر بودن عمل لیفت بازو تا حد زیادی به انتخاب درست و کامل شما، طی مشاوره بستگی دارد. شما باید به سوالاتی در مورد سلامت، خواسته‌ها و شیوه زندگی خود پاسخ دهید.

مواردی که برای بحث در مورد آن‌ها باید آماده بود:

 • چرا می‌خواهید این عمل را انجام دهید، توقعات شما از نتیجه عمل چیست؟
 • وضعیت طبی، حساسیت دارویی و درمان‌های طبی.
 • مصرف دارو، ویتامین، داروهای گیاهی، الکل، سیگار و مواد.
 • سابقه عمل جراحی.

جراح شما باید:

 • وضعیت سلامتی شما و عوامل خطرزا را ارزیابی و بررسی کند.
 • التقط صورة لك في سجل طبي.
 • انتخاب‌های پیش روی شما را بررسی کرده و یک راه درمانی مناسب پیش پای شما بگذارد.
 • در مورد نتایج عمل لیفت بازو و خطرات احتمالی آن بحث کند

آماده شدن برای عمل

قبل از عمل ممکن است از شما خواسته شود تا:

 • آزمایش خون دهید.
 • داروهای خاصی را مصرف نمایید یا داروهای خود را تغییر دهید.
 • از مدتی قبل از عمل، سیگار نکشید.
 • آسپرین، داروهای ضدالتهابی و داروهای گیاهی مصرف نکنید زیرا باعث افزایش احتمال خونریزی خواهد شد.
 • نوشیدن مقدار کافی اب ومایعات قبل وبعد از جراحی برای بهبود وریکاوری ونتایج بهتر ضروری است.

دستورالعمل‌های خاص

 • روز عمل چه کار باید بکنید.
 • نوع بیهوشی شما.
 • مراقبت‌های بعد از عمل و پیگیری‌های لازم.

جراح پلاستیک شما در مورد مکانی که عمل انجام خواهد شد، با شما صحبت خواهد کرد. عمل کشیدن پوست یا لیفتینگ در مرکز جراحی محدود و بیمارستان قابل انجام است.

موردی که نیاز به کمک خواهید داشت:

اگر عمل لیفت بازوی شما در یک مرکز سرپایی انجام می‌شود، حتما برای آمدن و رفتن با شخصی هماهنگ کنید که همراه شما باشد و حداقل شب اول بعد از عمل هم شخصی نزد شما بماند.

روش‌های غیر جراحی جایگزین عمل لیفت بازو

برای زیباسازی بازوها چند روش غیر جراحی هم وجود دارد که می‌توان به جای عمل جراحی لیفت بازو از آنها استفاده کرد.

مزوتراپی

مزوتراپی یک محلول تزریق شونده شامل اسیدهای آمینه، داروها و ترکیبات طبیعی مقوی برای پوست است که در لایه میانی پوست تزریق می‌شود. از این روش برای آب کردن چربی‌های انباشته و کشیدن پوست استفاده می‌شود. عمل مزوتراپی در شرایطی که مقدار چربی و پوست اضافه زیاد نباشد، می‌تواند جایگزین بسیار خوبی برای عمل جراحی لیفت بازو باشد. عمل مزوتراپی فقط به مقدار جزئی بر سفت شدن پوست تأثیر دارد و بنابراین در صورتی که پوست اضافه در ناحیه بازو زیاد باشد، ممکن است که این عمل کارآیی لازم را در برطرف کردن مشکل نداشته باشد.

آثار و نتایج عمل مزوتراپی در حدود ۴ تا ۸ هفته بعد از عمل قابل مشاهده خواهد بود. در بعضی از بیماران لازم است که برای دستیابی به نتایج بهتر، چندین عمل تزریق به صورت متناوب انجام شود.

لیپوساکشن واسر (Vaser)

لیپوساکشن واسر یک حالت غیر تهاجمی از عمل لیپوساکشن است. در این روش محلول‌هایی در زیر پوست تزریق می‌شود که چربی‌های اضافه را تجزیه می‌کند و سپس این چربی‌های زائد توسط خود بدن دفع می‌شوند. عمل لیپوساکشن واسر در کشیدن و رفع افتادگی پوست هم تأثیر دارد، اما در صورتی که پوست اضافی بازو زیاد باشد، این عمل هم مانند مزوتراپی نمی‌تواند جایگزین خوبی برای جراحی لیفت بازو شود.

عمل حل کردن چربی (لیپودیسالو)

لیپودیسالو نیز یک عمل غیر تهاجمی برای آب کردن چربی‌های زائد و کشیدن پوست می‌باشد که عملکردی شبیه به لیپوشاکشن واسر دارد. در واقع در عمل لیپودیسالو نیز دقیقاً مانند عمل لیپوساکشن واسر، محلول‌هایی شامل چندین آنزیم طبیعی و مصنوعی مختلف در محل بازو تزریق می‌شود.

تزریقات عمل لیپودیسالو نیز در چند جلسه متوالی انجام می‌گیرد که تعداد این جلسات به مقدار چربی و پوست اضافی موجود در بازوها بستگی دارد. نتایج این عمل را می‌توان بعد از گذشت ۴ تا ۸ هفته از آخرین تزریق، مشاهده نمود.

عمل لیپودیسالو هم به مانند عمل‌های لیپوساکشن واسر و مزوتراپی از این مزیت برخوردار است که هیچ گونه جای زخمی بر روی بازوها باقی نمی‌گذارد و نیازی به دوره بهبودی بعد از عمل هم وجود نخواهد داشت. علاوه بر آن، خطرات و عوارض این عمل‌ها بسیار کمتر از جراحی لیفت بازو می‌باشد.

ترماژ

ترماژ یک عمل لاغری است که نیازی به انجام جراحی ندارد و برای انجام آن از پرتوهای لیزر استفاده می‌شود. در این عمل، لایه‌های مختلف پوست با استفاده از پرتوهای لیزر گرم می‌شود و روند آب شدن چربی‌ها و تولید کلاژن در پوست القاء می‌گردد که در نتیجه آن، بافت‌های همبند پوست تقویت شده و افتادگی آن برطرف می‌شود.

چربی های زائد بازو در مدت ۴ تا ۶ هفته بعد از عمل ترماژ حذف می‌شوند. دوره بهبودی بعد از این عمل هم ۳ تا ۵ روز طول می‌کشد. البته در این مدت فقط یک قرمزی و ورم بسیار کم در محل عمل وجود دارد.

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی هم یک روش کم هزینه برای کاهش چربی‌های زائد و پوست اضافی بازو می‌باشد. ماساژ دادن باعث گرم شدن پوست، جابه‌جایی سلول‌های چربی و تقویت گردش خون در محل ماساژ می‌شود. مجموعه این عوامل منجر به کاهش وزن و کشیدگی پوست خواهد شد. البته عیب اصلی روش ماساژ درمانی آن است که بیمار باید به دفعات مکرر در جلسات درمانی شرکت کند تا وقتی که بتواند آثار مشهود آن را ملاحظه کند. ماساژ درمانی همچنین می‌تواند در برطرف کردن سلولیت‌هایی که ممکن است در ناحیه بازو وجود داشته باشند، مؤثر واقع شود.

مراحل عمل

طی عمل جراحی لیفت بازو چه اتفاقی می‌افتد؟

داروهایی حین عمل جراحی برای شما تجویز می‌شوند. گزینه‌های منتخب برای بیهوشی محدود، از طریق تجویز داخل عروقی(تسکین داخل وریدی) و بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی هستند. پزشک شما، بهترین روش را به شما توصیه خواهد کرد.

اندازه برش و روش ایجاد برش بر روی پوست، به مقدار و محل پوست اضافه که باید برداشته شود و تشخیص جراح شما بستگی دارد. برش اغلب داخل بازو یا پشت بازو داده می‌شود که کاملا به نظر جراح بستگی دارد و امکان دارد برش از زیر بغل تا بالای آرنج ادامه یابد. اگر نیاز به برداشتن چربی طی عمل لیفت باشد، می‌توان آن را به روش جراحی جدا کرد یا از لیپوساکشن استفاده نمود.

بریدگی در قسمت داخلی بازو

بسته به شرایط شما، ممکن است برش جراحی محدودتر باشد. سپس بافت نگهدارنده زمینه محکم شده و با بخیه‌های داخلی، به آن شکل داده شده و کشیده و صاف می‌شود.

بریدگی درپشت بازو

برش های کوچک زیر بغل

برش محل عمل را می‌توان با بخیه‌های قابل جذب یا بخیه‌هایی که نیاز به خارج کردن طی ۱ تا ۲ هفته دارند، بست.

پوست سفت‌تر و صاف‌تر بازو بلافاصله پس از عمل لیفت بازو، قابل مشاهده است. گرچه نتایج اصلی ممکن است به علت تورم و کبودی مخفی بماند اما بازوی سفت و جدید فرم گرفته شما، به طور باور نکردنی هم ظاهر و هم احساس بهتری به شما خواهد داد.

جراحی لیفت بازو همراه با لیپوساکشن

جراحی همراه با لیپوساکشن یک روش بسیار خوب برای فرم‌دهی بازوها بدون باقی گذاشتن جای زخم می‌باشد. با استفاده از این روش، دیگر جای زخم‌هایی که بعد از عمل‌های جراحی پیشرفته از قبیل جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی بر روی بازوها باقی می‌ماند، وجود نخواهد داشت. عمل لیپوساکشن اغلب همراه با عمل‌ها و جراحی‌های دیگر انجام می‌شود. برای لیپوساکشن بازو از دستگاه لیپوساکشن بادی جت (Body-Jet) استفاده می‌شود. دستگاه بادی جت یک روش ایمن و ملایم برای انجام لیپوساکشن است که در آن، چربی‌ها به وسیله اسپری آب از محل موضع مورد نظر تخلیه می‌شوند.

عمل لیپوساکشن بازو در اغلب اوقات همراه با لیپوساکشن قسمت‌های دیگری از بدن از قبیل شکم، پهلوها و ران پاها انجام می‌گیرد. علاوه بر آن، لیپوساکشن بازو را می‌توان همزمان با جراحی‌های دیگری مانند جراحی زیباسازی سینه‌ها یا جراحی شکم (آبدومینوپلاستی) انجام داد.

نکات مهم درباره مزایا و خطرات جراحی لیفتینگ بازو

تصمیم برای عمل لیفت کردن بازو کاملا شخصی است و اگر منافع آن در حد ایده‌آل شما و خطرات و عوارض احتمالی آن برای شما قابل قبول است، می‌توانید تصمیم به عمل بگیرید. از شما خواسته می‌شود فرم رضایت نامه را امضاء کنید تا اطمینان حاصل شود که به طور کامل از عملی که قرار است انجام شود و کلیه خطرات و عوارض بالقوه آن آگاه هستید.

خطرات شامل موارد زیر می‌شوند:

 • جدا شدن وسیع زخم.
 • نکروز شدن و مردن بافت چربی عمقی پوست.
 • آسیب به ساختمان‌های داخلی‌تر مثل اعصاب، عروق خونی، عضلات و ریه‌ها.
 • درد که ممکن است پایدار بماند.
 • لخته (ترومبوز) وریدهای عمقی و عوارض قلبی و ریوی.
 • بخیه‌های داخلی ممکن است در سطح پوست دیده شوند یا باعث التهاب شوند که در این موارد، لازم است بخیه‌ها را خارج نمود.
 • احتمالية الحاجة إلى إعادة العملیة.
 • جای زخم نامطلوب.
 • خونریزی (هماتوم) زیر پوست.
 • عدوى.
 • تراكم السوائل.
 • خطرات مربوط به بیهوشی.
 • ترمیم آهسته زخم.
 • از دست دادن پوست.
 • لخته خون.
 • بی حسی یا تغییرات حسی دیگر در پوست.
 • تغییر رنگ پوست یا تورم طولانی مدت.
 • عدم تقارن.

عوارض نامبرده و سایر خطرات، به طور کامل قبل از رضایت شما برای انجام عمل، مورد بحث قرار خواهد گرفت. مهم است که شما کلیه سوالات خود را به طور مستقیم با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید. طبیعی است که شما در مورد عواقب مورد انتظار هیجان زده باشید و احساس نگرانی کنید یا قبل از عمل اضطراب داشته باشید. این نگرانی‌ها را به جراح پلاستیک خود ابراز نمایید

نکات بیشتر در مورد منافع و مضرات عمل

احصل على مساعدة طبية على الفور إذا كنت تعاني من ضيق في التنفس أو ألم في الصدر أو ضربات قلب غير طبيعية. إذا حدثت هذه المضاعفات ، فقد تحتاج إلى دخول المستشفى وتلقي علاج إضافي.
حرفه پزشکی و جراحی، یک علم قطعی نیست. اگرچه نتایج خوب مورد انتظار هستند ولیکن تضمینی در این مورد وجود ندارد. گاهی اوقات امکان حصول نتایج بهینه با انجام یک عمل جراحی وجود نداشته و نیاز به انجام جراحی بعدی است.

احذر.

پیروی از آموزش‌های پزشکتان، کلید موفقیت جراحی شماست. مهم است که برش‌های جراحی در معرض فشار زیاد، سائیدگی یا حرکت حین مرحله التیام قرار نگیرند. پزشک شما دستورات ویژه‌ای را در مورد نحوه مراقبت به شما خواهد داد.

دوران بهبودی

بعد از عمل، محل برش با پانسمان یا بانداژ پوشانده می‌شود. امکان دارد جهت کاهش تورم، بازوی شما در پانسمان فشاری یا بانداژ الاستیکی قرار داده شود. به منظور خروج مایعات زخم یا خونی که در محل جمع می‌شود ممکن است یک لوله نازک کوچک به نام درن موقتا زیر پوستتان تعبیه شود.

شما دستورات خاصی شامل موارد زیر دریافت خواهید کرد:

 • چگونگی مراقبت از محل عمل و درن گذاشته شده.
 • داروهایی که باید استفاده کنید تا روند بهبود شما کامل شود و احتمال عفونت را کم کند.
 • توصیه‌های ویژه در مورد محل عمل.
 • سلامت عمومی شما و زمانی که باید برای پیگیری نزد جراح پلاستیک خود بروید.

حتما از جراح خود در مورد روندی که طی دوره بهبود شما انتظار می‌رود، بپرسید.

 • بعد از عمل کجا برده خواهم شد؟
 • چه داروهایی برای من تجویز خواهد شد؟
 • آیا بعد از عمل پانسمان یا بانداژ خواهم داشت، چه موقع پانسمان‌ها برداشته می‌شود؟
 • آیا بخیه‌ها کشیدنی هستند، چه موقع کشیده می‌شوند؟
 • چه موقع می‌توانم به فعالیت عادی برگردم؟
 • چه موقع مجددا جهت پیگیری برگردم؟

نتایج، طولانی مدت خواهند بود

نتیجه لیفت بازو طولانی مدت خواهد بود به شرطی که وزن ثابت و تناسب عمومی بدن شما حفظ شود. طی روند پیر شدن، طبیعی است که بعضی نقاط بدن سفتی خود را از دست بدهد اما اغلب تغییرات ایجاد شده طی عمل لیفت بازو، پایدار خواهند بود.

عمل لیفت بازو چقدر هزینه خواهد داشت؟

هزینه در اعمال زیبایی بسیار مهم است و می‌تواند متفاوت باشد. هزینه جراح بسته به مهارت و تجربه وی فرق می‌کند که البته به نوع عمل و محلی که عمل در آن انجام می‌شود نیز وابسته است. در این مورد با جراح خود صحبت کنید.
هزینه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • هزینه جراح
 • تکالیف مستشفی
 • تکالیف التخدیر
 • تکالیف الادویه
 • هزینه لباس فشاری پس از عمل (بازوبند)
 • تکالیف الفحوصات

رضایتمندی شما از هر هزینه‌ای بالاتر است.

هنگام انتخاب یک جراح پلاستیک برای انجام عمل لیفتینگ، به خاطر داشته باشید که تجربه جراح و راحت بودن شما با او نیز به اندازه هزینه نهایی مهم است.

أسئلة أطرحها على جراح التجميل.

 • أين وكيف تقوم بعملي؟
 • ما الإجراء الجراحي الذي تنصحني به؟
 • چه نوع برش جراحی، به چه اندازه، به چه شکل و در چه مناطقی را برای من توصیه می‌کنید؟
 • ما هي المدة التي تستغرقها فترة التعافي وما هي المساعدة التي سأحتاجها خلالها؟
 • ما هي المخاطر والمضاعفات المحتملة لعمليتي؟
 • كيف يجب معالجة المضاعفات؟
 • إذا كنت غير راض عن أفعالي ، فما هي الخيارات المتاحة لي؟
 • ما هي العواقب المحتملة لعملي؟
 • هل لديک موسوعة مجلس الجراحة التجميلية؟
 • هل أنت عضو في الجمعية الإيرانية لجراحي التجميل؟
 • هل أخذت دورة الجراحة التجميلية المذكورة أعلاه على وجه التحديد؟
 • كم سنة أكملت تدريب الجراحة التجميلية؟
 • في أي مستشفيات يسمح لک بإجراء هذه العملية؟
 • إذا أجريت العملية في عيادة أو مرکز جراحي ، فهل هذا المركز لديه ترخيص قانوني؟
 • كم مرة فعلت هذا؟
 • هل أنا مرشح جيد لهذه الوظيفة؟
 • ماذا علي أن أفعل للحصول على أفضل النتائج؟
Call Now Button