تغيير اللغة
ENGLISH - زبان انگلیش Arabic - زبان عربی PERSIAN - زبان فارسی
درباره انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران | اهداف انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران

عن الهیئه

اهداف تشکیل انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران

انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران یکی از انجمن‌های قدیمی با قدمتی ۶۰ ساله بوده که هم سطح با پایه‌گذاری انجمن‌های علمی دنیا است. انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران به همت پیشکسوتان این رشته تاسیس شده و از آموزش‌های صاحب نظران شناخته شده جهان همچون پروفسور فقید پل تسیه (Paul Tessier)، جو موری (Joe Murry) (دارنده جایزه نوبل) و پروفسور میشون (Prof. Mission) برخوردار بوده است. این افراد متخصص و به نام، با مسافرت‌های متعدد از سال ١٣٣٤ شمسی به بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری، جراحان پلاستیک کشورمان را آموزش داده و به پایه‌گذاری و ارتقای جایگاه این رشته در ایران کمک‌های شایانی کرده‌اند. در این راستا، هشت سال دفاع مقدس نقطه عطفی در جراحی پلاستیک و زیبایی ایران بود. در این مدت نه تنها جراحان این رشته به صورت شبانه روزی و با صداقت تمام، کمر به خدمت مجروحین جنگ تحمیلی بستند بلکه جنگ تحمیلی خود عاملی در شکوفایی این رشته در کشورمان شد. عدم آشنایی با ترمیم ضایعات جنگی که خود با ضایعات روزمره اختلاف زیادی داشت، باعث شد که مراکز علمی و نهادهای مسئول از جمله بنیاد جانبازان، برای درمان جانبازان جنگی با دعوت از جراحان شناخته شده و پیشکسوت جهانی در این رشته که در جنگ جهانی دوم تجارب با ارزشی را کسب کرده بودند، به بهبود کیفیت خدمات تشخیصی و درمانی کمک نمایند. جراحان ایرانی نیز در مدت زمان کوتاهی آموزش دیده و خود ادامه درمان این مجروحان را به عهده گرفتند.

تبحر در کار جراحی ترمیمی که قسمتی از کار جراحی پلاستیک و زیبایی را تشکیل می‌دهد، جراحان پلاستیک کشورمان را بدان حد آشنا و توانا کرد که جراحی زیبایی را به سهولت و به نحو بسیار عالی در اختیار افرادی که نیاز به جراحی داشتند، قرار داد.سرلوحه جراحی پلاستیک و زیبایی، فطرت زیبایی پسند انسان است و این امر در فرهنگ اصیل ایرانیان نیزریشه دارد. این موضوع در آموزه‌های مذهبی ما نیز جایگاه ویژه‌ای داشته و به مصداق الله جمیل و یحب الجمال، خالق و مخلوق زیبایی را دوست دارند.

خوشبختانه جراحان ایرانی در تمامی زمینه‌های این رشته، از علم و توانایی کافی برخوردار بوده و در سطح کشورهای معتبر این رشته قرار دارند. روزانه تعداد زیادی اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی مختلف و با نتایج بسیار خوب، در کشور ما انجام می‌شود. بینی که از شاخص‌ترین و برجسته‌ترین قسمت‌های صورت است، در کشور ما بیشترین عمل زیبایی را به خود اختصاص می‌دهد. متخصصین ما در این رشته دارای توانایی و تبحر منحصر به فردی هستند. متاسفانه دخالت افراد غیر متخصص در این رشته همواره دردسرهایی برای بیماران و نیز این انجمن داشته است.

أعضاء هذه الهیئه تتشکل من جراحی الذین أمضوا الدورات الکامله لجراحه العامه و حصلوا علی شهاده الدورات التکمیلیه الإختصاصیه فی الجراحه العامه ، یمضون دوره کامله لجراحات البلاستیکیه أیضا . ثم ینالون علی درجه إختصاص الجراحات البلاستیکیه ( إختصاص الجراحه البلاستیکیه )

امید است هم میهنان عزیز، آگاهی کامل و اطمینان خاطر از علم و هنر جراحان ایرانی در این زمینه را پیدا کنند و با خیالی آسوده، نیازهای زیبایی خود را برطرف نمایند تا در نهایت احساس ندامت از کاری که انجام داده‌اند، نداشته باشند.

اعضاء الهیئه هیئه الدولیه التجمیلیه و الجمالیه

دکتور حامد
باطنی

عضو هیئه الإداره ، رئیس الهیئه

رقم النظام الطبی
۳۷۹۲۰

دکتر حمیدرضا
فتحی

عضو هیئه الإداره ، رابط الهیئه

رقم النظام الطبی
۵۶۲۹۰

دکتور بابک
نیکو مرام

عضو هیئه الإداره ، نائب الرئيس

رقم النظام الطبی
۶۷۱۱۲

دکتور محمدرضا
اخوندی نسب میبدی

عضو هیئه الإداره ، أمین صندوق الهیئه

رقم النظام الطبی
32096

دکتور عبدالجلیل
کلانتر هرمزی

عضو هیئه الأداره

رقم النظام الطبی
۲۲۹۵۹

دکتر عبدالرضا
روئین تن

مفتش الهیئه

رقم النظام الطبی
۱۴۰۸۶

Call Now Button