تعویض پروتز سینه

هدف از جراحی در آوردن پروتز سینه، خارج کردن پروتز از سینه بعد از جراحی پروتز و یا بازسازی سینه می باشد. اگر از حجم سینه های خود ناراضی هستید، اگر از فرم پروتز قرار گرفته در سینه های خود رضایت ندارید و یا اگر خواهان بهبود زیبایی سینه های خود هستید، بهتر است قبل از جراحی با نکات زیر آشنا شوید.
جراحی در آوردن پروتز سینه، تصمیم کاملا شخصی است
این روش جراحی زمانی انجام می شود که:

  • سینه سفت شده باشد
  •  دردی در قسمت پروتز احساس شود
  •  تست های تصویربرداری، نشت کپسولی را نشان دهند
  •  اندازه و فرم پروتز، دلخواه بیمار نباشد

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که خواهان انجام این روش جراحی هستید، حتما عکس های قبل و بعد بیماران را مشاهده کرده و اطلاعاتی را در خصوص دوره نقاهت جراحی کسب کنید. آمادگی برای جراحی به شما کمک می کند تا انتظارات منطقی از نتیجه جراحی و دوره نقاهت داشته باشید.
ترمیم می تواند تا یک سال قبل از مشاهده نتایج اصلی، ادامه پیدا کند

زمان مشاهده نتایج اصلی جراحی درآوردن پروتز تا حد بسیار زیادی به اندازه پروتز و هم چنین کمیت و کیفیت بافت سینه بستگی دارد. بافت اسکار اطراف پروتز نیز، تاثیر به سزایی می گذارد در نتیجه جراحی.
ورم و تغییرات بعد از جراحی تا زمان رسیدن به نتایج نهایی به زمان نیاز دارد.
پروتزهای سینه، دستگاه های دائمی و همیشگی نیستند
به مرور زمان، اندازه و فرم پروتز و هم چنین بافت سینه تغییر پیدا می کند و ممکن است فرد احساس کند ظاهر سینه ها، نتایج دلخواهش نیست. آن چه که اهمیت دارد این است که تعویض و یا درآورن پروتز باید تقریبا هر ده تا پانزده سال یک بار انجام شود.
تصمیم به انجام جراحی، به نیازها و خواسته های بیمار بستگی دارد. در برخی موارد، قسمت خارجی پروتز جمع می شود و باعث تراوش سیلیکون و سفت شدن بافت اسکار اطراف پروتز خواهد شد. مهم است که بدانید پروتز باید به این دلیل برداشته شود.
گاهی ممکن است نیاز به جراحی های بیشتری باشد
این جراحی خاص، اغلب نتایج زیبایی را به همراه ندارد، چرا که بافت سینه در پی قرار گرفتن پروتز در دراز مدت نازک می شود. اگر پروتز دچار نشت شود، نتایج جراحی را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. در چنین شرایطی، امکان حاصل شدن نتایج مورد دلخواه با انجام یک جراحی غیر ممکن است و نیاز است جراحی دیگری انجام شود.
اگر سیلیکون در سراسر بافت سینه پخش شده باشد و سیلیکون آزاد و شناور داخل بافت اسکار نباشد، ممکن است نیاز به انجام جراحی ماستکتومی باشد.

انتخاب جراح پلاستیک باتجربه

گزینه هایی برای جراحی درآوردن پروتز سینه وجود دارد که اولین و مهم ترین آن، انتخاب جراح پلاستیک باتجربه، مورد اعتماد و عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران می باشد.
این نکته را در نظر داشته باشید که تجربه جراح و احساس راحتی شما با جراح، مهم تر از هزینه های جراحی می باشد.
Source: https://www.plasticsurgery.org/news/blog/chrissy-teigen-removed-her-breast-implants-five-things-to-know-if-you-consider-the-procedure

دیدگاه ها (2)

سلام، بیست سال قبل پروتز گذاشتم و چون مشکلی نداشتم و مرتب ماموگرافی میکردم بفکر تعویض یا برداشتن نبودم تا اینکه آخرین اکوگرافی پارکی پروتز در سینه راست را نشان داد، حدود دو ماه قبل پروتز ها رو برداشتم، یکی دو هفته بعد همان سینه راست مقداری خونابه جمع شده بود که کشیده شد و حالا بعد از دو ماه دوباره در قسمت بالای سینه و اینبار بشکه سفت تری جمع شده بود که هفته پیش دوباره کشیده شد، امروز میبینم دوباره همان قسمت بالا به همان شکل سفت شده. چه راه حلی برای این وجود دارد که بتونم پشت سر بذارم و فراموشش کنم،
از راهنماییتون متشکرم.

انجمن پلاستیک و زیبایی ایران

سلام به پزشک معالج خود مراجعه کنید در صورتی که
هماتوم باشد باید تخلیه صورت گیرد

ارسال یک دیدگاه

Call Now Button
FA_IR