اقدامات قبل از لیپوساکشن

 

جهت رسیدن به بهترین نتایج جراحی پلاستیک، دانش و تجربه جراح، انتظارات منطقی و شرایط سلامتی دخیل هستند. اما خود بیمار نیز یکی از عوامل موثر می باشد.

اقداماتی که قبل از جراحی انجام می شوند، تاثیر به سزایی می گذارند بر نتیجه جراحی. اما قبل از لیپوساکشن چه باید کرد؟

 •  به وزن هدف برسید
  وزن مشخصی قبل از انجام لیپوساکشن در نظر گرفته نشده است. با این حال، یکی از آمادگی های مهم قبل از لیپوساکشن، رسیدن به وزن بدنی مورد نظر و یا نزدیک به آن، چند ماه قبل از جراحی می باشد.
  در نظر داشته باشید که رسیدن به وزن مورد دلخواه با وزن ایده آل تفاوت دارد. بسیاری از افراد حتی بعد از رسیدن به وزن دلخواه شان، چربی اضافی را در برخی نواحی خواهند داشت. این جاست که لیپوساکشن به کمک شما می آید.

 

 •  عضله سازی کنید
  با این که برداشت چربی های مقاوم به ورزش می توانند به لاغر شدن شما کمک کنند، اما جراحی باعث ظاهر شدن عضلات زیرین خواهد شد. به عنوان مثال، افرادی که خواهان داشتن سیکس پک هستند، باید روی عضلات این ناحیه کار کنند.
  لیپوساکشن به برداشت چربی های موجود در این ناحیه که عضلات را پوشانده اند، کمک می کند.
  جهت رسیدن به نتایج ایده آل، از چند ماه قبل از جراحی، تمرکز خود را برر روی عضله سازی قرار دهید. این کار نه تنها باعث می شود سریع تر به نتایج دلخواه تان برسید بلکه به تسریع روند بهبودی نیز کمک خواهد شد.

 

 • رژیم غذایی تان را تغییر دهید
  داشتن رژیم غذایی سالم همواره توصیه می شود، اما زمانی که قصد لیپوساکشن دارید، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. هدف از داشتن رژیم غذایی سالم قبل از جراحی عبارت است از:
  سلامتی بیشتر و کمک به تسریع روند بهبودی و افزایش الاستیسیته پوست. توصیه می شود بیماران رژیم غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها و آب از جمله:
  – انواع توت ها
  – کرفس
  – خیار
  – روغن های سالم مانند روغن زیتون
  – اسیدهای چرب امگا 3
  – ادویه جات مخصوص مانند دارچین و زردچوبه
  داشته باشند. به علاوه این که آب نیز باید به مقدار کافی مصرف شود.

 

 •  مصرف نیکوتین را محدود کنید
  مصرف نیکوتین نتایج جراحی را از بین می برد. این ماده باعث محدود شدن رگ های خونی و کاهش جریان خون در سراسر بدن خواهد شد. رگ های خونی نقش بسیار مهمی در جراحی های پلاستیک دارند.
  خونرسانی کافی و موثر تاثیر به سزایی در روند بهبودی می گذارد، از تسریع روند بهبودی گرفته تا کاهش بروز لخته شدن خون. جهت اطمینان از یک جراحی و دوره نقاهت ایمن، استعمال سیگار و دخانیات باید قبل از جراحی قطع شود.

 

 • منزل را آماده کنیددر پایان، قبل از انجام لیپوساکشن، محیط منزل را برای سپری کردن دوره نقاهت آماده کنید. با این که دوره نقاهت به سرعت طی می شود، اما نیاز است بیمار چند روزی را در منزل استراحت کند. برخی از این قبیل آمادگی ها عبارتند از:
  – خرید مواد غذایی که آماه کردن آن ها آسان است
  – مرتب کردن لباس ها و وسایلی که به آن ها نیاز دارید
  – شارژ ابزارهای الکتریکی
  – قرار دادن وسایل و ابزارهای مودرد نیازتان در دسترس

به خاطر داشته باشید که هدف از آمادگی قبل از جراحی، به تسریع روند بهبودی و ماندگاری بیشتر نتایج کمک می کنند. با این که هیچ یک از این اقدامات، نتایج جراحی را تضمین نمی کنند، اما رعایت آن ها می تواند در درصد موفقیت جراحی تاثیر بگذارد.

Source: https://www.plasticsurgery.org/news/blog/what-you-do-before-liposuction-really-matters

دیدگاه ها (1)

ممنون از توصیه های واقع بینانه و ارزنده شما

ارسال یک دیدگاه

Call Now Button
FA_IR